به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، امان‌الله حسین‌پور اظهار کرد: تأمین نیازهای معیشتی، پوشاک و نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد و اقشار نیازمند در اولویت قرار دارد.

وی در ادامه از مردم نیکوکار استان و خیران خواست تا با مساعدت‌های مالی و معنوی خود در آستانه سال نو اقدامی خداپسندانه در جهت رفع نیاز از این خانواده‌ها صورت دهند.

وی با اشاره به نیازمندی به 11 هزار و 852 قلم لوازم تحصیلی برای نیازمندان، تصریح کرد: تعداد چهار هزار و 41 قلم پوشاک، سه هزار و 412 قلم کیف، سه هزار و 956 قلم کفش و 443 قلم رایانه برای نیازمندان شناسایی شده است.

این مسئول تعداد نیازمندی‌ها در بخش لوازم منزل را 9 هزار و 605 قلم عنوان کرد و گفت: این تعداد شامل هزار و 735 یخچال، هزار و 407 بخاری، هزار و 626 اجاق گاز، 678 فرش، 955 تلویزیون و 2 هزار و 398 پنکه است.

وی تعداد مورد نیاز جهیزیه برای نیازمندان را 806 مورد دانست و افزود: در بخش درمانی نیز تعداد 914 قلم لوازم درمانی شامل 82 ویلچر، 22 کپسول اکسیژن، 11 سمعک و 700 عینک نیاز است.

وی به نیازمندی‌های تعمیرات مسکن نیز اشاره کرد و گفت: تعداد 6 هزار و 556 منزل نیازمندان به هزار و 757 سرویس بهداشتی، هزار و 803 حمام، هزار و 268 ایزوگام و هزار و 728 حصارکشی نیاز دارد.

حسین‌پور تصریح کرد: این در حالی است که بیشترین نیازمندی‌های خانواده‌های محروم استان در بخش معیشت اولیه شناسایی شده که برای تأمین این نیاز 450 میلیون تومان نیاز است.

وی با بیان اینکه کمیته‌ امداد به عنوان یک نهاد حمایتی وسیع و گسترده زیر نظر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فعالیت می‌‌کند، رویکرد اصلی کمیته‌ امداد را در حمایت از نیازمندان و توانمند‌سازی خانواده‌های زیر پوشش توصیف کرد و گفت: در کنار فعالیت‌ها و خدمات حمایتی سعی داریم در حوزه‌‌های مختلف در راستای توانمندی فکری و فرهنگی خانواده‌ها نیز قدم‌های مؤثری برداریم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از ظرفیت‌های خیران خارج از استان و همکاری و مشارکت در بخش‌های مختلف حمایتی به ویژه فرهنگی و آموزشی می‌تواند کمک‌های شایانی در برطرف شدن نیاز خانواده‌ها داشته باشد.