به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی مدیرکل بهزیستی استان در جلسه کارگروه اشتغال بهزیستی گفت: با درایت دولت و همکاری مردم فتنه گران و دشمنان نظام نتوانستند خللی در اجرای مرحله جدید هدفمندی یارانه ها وارد کنند.

محمدرضا کاظم زاده افزود: یکی از اهداف دولت در این طرح برخورداری قشر محروم جامعه از رفاه اجتماعی است.

کاظم زاده با اشاره به سیاست سازمان بهزیستی برای توانمند کردن مددجویان افزود: مبلغی که به عنوان مستمری به مددجو داده می شود نمی تواند تمام نیاز های او را برآورده نماید و لازم است تا مددجو به سمت خودکفا شدن در قالب دریافت تسهیلات هدایت شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه سازمان بهزیستی و وزارت تعاون افزود: یکی از موثرترین راه ها برای توانمند کردن مددجویان ایجاد اشتغال در قالب تشکیل تعاونی هاست که در حال حاضر برخی از مددجویان در استان از این طریق مستقل شده اند.

مدیرکل تعاون استان نیز در این جلسه با اشاره به دغدغه های دولت برای رفع مشکلات مردم افزود: دغدغه تامین مسکن امروز با ایجاد مسکن مهر در کشور توسط دولت رفع شده و امروز مشکلی به اسم مسکن وجود ندارد چرا که در طرح مسکن مهر تمامی ایرانیان صاحب خانه می شوند.

عباس اهرابی با اشاره به لزوم همراهی و همدلی همه دستگاه ها و مردم برای ایجاد اشتغال افزود: ایجاد اشتغال سبب پیشگیری از آسیب های اجتماعی و تامین سلامت جامعه می شود.

اهرابی به اهمیت تعاونی ها اشاره کرد و افزود: ایجاد اشتغال در قالب تعاونی سبب کارآفرینی برای عده بیشتری خواهد شد و اداره کل تعاون در این راستا حمایت های مختلفی دارد.