به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی قنبر مهدوی زاده مدیر کل صداوسیمای خراسان شمالی در نشست کمیته اطلاع رسانی ستاد دهه فجر استان گفت: مهم ترین نقش رسانه ها در حال حاضر بصیرت افزایی و بصیرت بخشی به مخاطبان است.

وی افزود: ما امروز وظیفه داریم دستاوردهای انقلاب در حوزه های مختلف را به مخاطبان به ویژه نسل جوان منتقل کنیم و آنان را در برابر توطئه های نرم دشمنان مصونیت بخشیم و به نظام و انقلاب وفادار نگه داریم.

مدیرکل صدا و سیمای استان 4 عامل اصلی پیروزی انقلاب را رهبری قدرتمند، ایدئولوژی ناب اسلامی، پشتوانه مردمی، خط شهادت طلبی و ایثار و فداکاری عنوان کرد که رسانه ها باید در جهت تقویت و معرفی این 4 عامل مهم پیروزی انقلاب اطلاع رسانی کنند.

وی معرفی و شناساندن شعارها، اهداف و دستاوردهای انقلاب را از رویکرد رسانه ها در دهه چهارم انقلاب که دهه پیشرفت و عدالت است بیان کرد و گفت: در حوزه پیام باید تمام حوزه های مختلف انقلاب از جمله علمی و فناوری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به مخاطبان به ویژه نسل جوان معرفی شود.

قنبر مهدوی زاده اطلاع رسانی فعالیت های کمیته های ستاد دهه فجر را از دیگر وظایف کمیته اطلاع رسانی عنوان کرد.

ثابت قدم مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و رییس ستاد دهه فجر استان در این نشست گفت: تجدید حیات دین و احتراز پرچم ظلم ستیزی و عدالت خواهی یکی از بزرگ رترین دستاوردهای انقلاب است.

وی افزود: آنچه به عظمت انقلاب اسلامی می افزاید طراوت و پویایی انقلاب پس از 32 سال است.

ثابت قدم با تقدیر از کمیته اطلاع رسانی دهه فجر که هر ساله جز کمیته های برتر ستاد بوده خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های مهم رسانه ها خصوصا صداوسیما توجه به دو مولفه بصیرت افزایی و حماسه آفرینی است.

وی با اشاره به تشکیل 20 کمیته دهه فجر در استان یکی از مهم ترین کمیته ها را که وظیفه معرفی فعالیت های دیگر کمیته ها را دارد کمیته اطلاع رسانی عنوان کرد.

در این نشست مدیران رسانه های استان بر اطلاع رسانی مناسب فعالیت های دهه فجر و ایجاد نوآوری و خلاقیت در برنامه ها و برگزاری مردمی برنامه ها تاکید کردند.