به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی فرماندار مانه وسملقان گفت: كار برای مردم و فرزندان آنان كه در همه صحنه ها یاری گر نظام اسلامی هستند، خدمتی شایسته وافتخاری بزرگ است.

سیدمحمدرضاهاشمی در جلسه شورای آموزش وپرورش مانه وسملقان گفت: از ابتدای سال تاكنون 10 جلسه شورای آموزش وپرورش برگزار شده كه حاصل آن تعداد 156 مصوبه است و از این تعداد 96 مصوبه اجرایی شده است.

این مسوول در بخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد: در دولت نهم و دهم تعداد 102 مدرسه احداث شده اما به دلیل وسعت منطقه و پراكندگی روستاه ها هنوز به فضای آموزشی نیازمندیم.

فرماندار مانه وسملقان اظهار داشت: تقویت بنیه نظام آموزش وپرورش، تضمین كننده مصونیت نظام مقدس اسلامی در برابر همه فتنه ها است، وی شكست توطئه پس از انتخابات سال 88 و حماسه ماندگار 9 دی ماه سال 88 را یكی از نتایج همین سرمایه گذاری ها دانست.

در ادامه جلسه مدیر آموزش وپرورش مانه وسملقان طی گزارشی اعلام كرد: در سال های 85 ،86 و 87 توانستیم در سطح استان رتبه اول و در سال 88 رتبه دوم استانی را كسب کنیم.

علی رستگار این موفقیت ها را مرهون همدلی، همراهی و تعامل اعضای شورای آموزش وپرورش و نظارت عالی برآن دانست.

مدیر كل امور شوراها ومشاركت های مردمی وزارت آموزش وپرورش نیز در این جلسه خاطر نشان كرد: عزم و اراده همه مجریان و دست اندركاران نظام اسلامی باید به تقویت بنیه آموزش وپرورش معطوف شود.

عطاران اظهار داشت: ما وارث انقلاب و فرهنگی بزرگ هستیم و وظیفه داریم با بینش و بصیرت این انقلاب را در برابر كینه ها و توطئه های دشمنان حفظ کنیم.

عطاران خاطرنشان كرد: همین تقویت روحیه دینی جوانان به آنان می آموزد كه در برابر مسایل حساس وسرنوشت ساز منفعل نباشند وی اظهار داشت وظیفه ما بصیرت و آگاهی در برابر جنگ نرم دشمنان است.

عطاران شرط موفقیت در این جنگ نرم را تقویت نظام آموزش وپرورش كشور دانست و تاكید كرد: امنیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و... در گرو تقویت و امنیت آموزش و پرورش است.