به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی قنبر مهدوی زاده مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی در سی و ششمین جلسه شورای فرهنگی پیشگیری مواد مخدر در سالن جلسات صدا وسیما گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار دقیقه برنامه در رادیو هزار و 650دقیقه در تلویزیون و 520 دقیقه خبر در صدا و سیمای این استان در زمینه پیشگیری از گسترش مواد مخدر تولید و پخش شده است.

وی افزود: اعتیاد به عنوان یکی از ابزار های دشمن در جهت نفوذ در جوانان و از بین بردن پایه های اعتقادی آنان است.

قنبر مهدوی خاطر نشان کرد: رسانه در جبهه جنگ نرم به عنوان خط مقدم مقابله ماموریت دارد.

وی با اشاره به تولید برنامه درباره پیشگیری از اعتیاد در صداوسیمای استان از صاحب نظران و کارشناسان امر دعوت کرد تا در تولید برنامه ها همکار و همیار رسانه باشند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان شمالی هزینه در حوزه پیشگیری را مفید و موثر تر از حوزه درمان و مبارزه عنوان کرد و گفت: رسانه در حوزه آگاهی بخشی، اطلاع رسانی جامعه به عنوان ابزار مهم می تواند نقش تاثیر گذاری را ایجاد کند.

سوقندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این جلسه گفت: صداوسیما نقش کلیدی در فرهنگ عمومی دارد.

وی با تقدیر از صداوسیما در پرداختن به موضوع پیشگیری از اعتیاد افزود: صداوسیما رسانه ای اثرگذار و فراگیر است و در پیشگیری و فرهنگسازی نقش موثری دارد.

وی با اشاره به اعتبار 150 میلیارد تومانی مصوب سفر سوم رییس جمهور برای 5 سال در حوزه فرهنگی ابراز امیدواری کرد تا دستگاه ها با استفاده از ظرفیت ها در جهت رشد و توسعه فرهنگی استان گام بردارند.

سرهنگ یزدان پناه، جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز با اشاره به اینکه قیمت مواد مخدر سنتی بیش از سه برابر افزایش یافته است گفت: همچنین کاهش بیش از ده برابری مواد مخدر صنعتی سبب استفاده دشمن از این موضوع و رواج این دام شیطانی شده است.