به گزارش خبر گزاری برنا، روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی، علی رحیمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به 31 فروردین ماه و گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و هفته زن خاطر نشان کرد: این اداره کل در راستای گرامیداشت این هفته و همچنین ارتقای بصیرت اجتماعی فرهنگی کارکنان و خانواده های آنها اقدام به برگزاری همایش و کلاس های آموزشی ویژه بانوان کتابدار و همسران آقایان شاغل در محل اداره کل کتابخانه های عمومی استان خواهد کرد.

رحیمی افزود: علاوه بر این عضویت در کتابخانه های عمومی استان برای بانوان با نام های فاطمه و زهرا به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) رایگان و در هفته زن به‌صورت نیم بها خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این اداره کل همچنین با مشارکت تعدادی از سازمان های فرهنگی استان اقدام به برگزاری مسابقات کتابخوانی آنلاین با محورت کتاب «دختران ریحانه اند» نیز کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این سری از مسابقات از طریق سایت booki.ir و به شکل مجازی برگزار می شود، افزود: فایل منابع مسابقات نیز در سایت مذکور موجود بوده و بانوان استان از تاریخ 31 فروردین لغایب 15 اردیبهشت ماه می توانند در این مسابقه شرکت کنند.
 
در پایان رحیمی ضمن دعوت از همه بانوان فرهنگ دوست استان جهت مشارکت فعال در این مسابقه خاطر نشان کرد: مخاطبان کتابخانه ها در صورت هر گونه سوال از کیفیت برگزاری مسابقه می توانند با شماره 2227707 داخلی 8 مسئول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تماس بگیرند.