به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، علی رحیمی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: همزمان با شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم، سری جدید مسابقات آنلاین کتابخوانی از طریق شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور به آدرس اینترنتی www.booki.ir آغاز شد.

رحیمی افزود: این دوره از مسابقات از مطالب کتاب‌های صحیفه سجادیه، آموزگار ادب، چگونه شاد و خنده رو باشیم، گزینش تکنولوژی از دریچه بینش توحیدی، بهشت خانواده، نهج البلاغه، 500 نکته درباره مطالعه و در شرف برگزاری است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به طور ویژه جهت استفاده عموم علاقه‌مندان فرهنگ دوست به آثار استاد شهید مرتضی مطهری، کتاب جاذبه و دافعه علی از آثار برجسته این متفکر شهید نیز در مسابقه مذکور در نظر گرفته شده است.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان یادآور شد: مسابقات آنلاین ویژه اردیبهشت ماه متناسب با روز معلم و گرامی داشت مقام استاد مرتضی مطهری بر مبنای رسالت هدایتی مقام معلم تنظیم شده و با مضامینی چون نکات تربیتی و پرورشی، مسائل اخلاقی و بصیرتی و نهایتا" تحکیم بنیان خانواده در مسابقه مورد نظر لحاظ شده است.

لازم به ذکر است؛ آخرین مهلت برای حضور و شرکت در مسابقات مذکور تا 23 اردیبهشت تعیین شده است و در پایان از 30 نفر از برگزیدگان مسابقه تجلیل خواهد شد.