به گزارش  علی روشن در گفت و گو با خبرنگار برنا با بیان این خبر گفت: در سال های گذشته به هر دلیل که خانه شطرنج بجنورد از این هیات گرفته شده و با وجود اینکه از آن استفاده صحیح در جهت سلامت ورزشکاران شده است اما به زودی این محل به صاحب اصلی خود واگذار خواهد شد.

وی اظهار کرد: زمینی برای اختصاص به هیات پزشکی ورزشی و مرکز فیزیوتراپی ورزشکاران در نظر گرفته شده که در مراحل نهایی اداری خود قرار دارد و با تخصیص اعتبار ساخت آن که در مرحله پیگیری است این مرکز نیز ساخته شده و در اختیار این هیات قرار می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر مسابقات و برنامه های شطرنج در بجنورد در مکان دیگری برگزار می شود که در نخستین فرصت پس از این جابجایی خانه شطرنج به هیات شطرنج بجنورد واگذار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همچنین وضعیت شطرنج در استان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: زمانی تنها یک بازیکن رتینگ دار در استان فعالیت می کرد، اما اکنون به همت هیات استان شاهد فعالیت 35 بازیکن دارای رتینگ کشوری در سطح استان هستیم.

وی انسجام و نظم این هیات را دلیل موفقیت رشته شطرنج در استان بیان کرد و گفت: در سال های گذشته این هیات در زمینه جذب حامیان مالی بسیار خوب عمل کرده و افرادی با انگیزه بالا و علاقه فراوان در راستای توسعه این رشته در خراسان شمالی گام برداشته اند.