به گزارش خبرنگار برنا از خراسان شمالی، مهدی فیض در مراسم گشایش نمایشگاه مفاخر و مشاهیر خراسان شمالی، اظهار کرد: هر گونه فعالیت فرهنگی، موجب تقویت مبانی فرهنگی و حفظ و تقویت هویت ملی کشور خواهد شد.

به گفته وی، مرکز جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی که به معرفی مفاخر و مشاهیر منطقه خود ورود پیدا کرده است، الگویی خواهد شد تا سایر مراکز جهاد دانشگاهی در سطح کشور نیز به این عرصه ورود پیدا کنند.

وی تصریح کرد: این اقدام، الگویی بسیار مناسب برای آشنایی عموم مردم با این بزرگان و آثار آنها خواهد بود که تداوم این رویه بر حفظ هویت و رشد اعتماد به نفس ملی همچنین اصلاح سبک زندگی و بازگشت به سوی اصالت های فرهنگی خود بسیار موثر است.

فیض همچنین تاکید کرد: با آشنایی ایرانیان با این مفاخر، بعید است که در صورت مهاجرت به سایر ممالک بتوان ارزش های سرزمین خود را فراموش کرد و بازگشت دوباره‌ای به سرزمین پدری نداشت.

وی در خاتمه توصیه کرد: مرکز جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی که این نمایشگاه را برگزار کرده است، مناسب است که این مفاخر بزرگ را از طریق فضای مجازی به عموم مردم معرفی کند و تندیس چهره های این بزرگان را در سطح شهر نیز به نمایش گذارد.