به گزارش خبرنگار برنا از خراسان شمالی، معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: برای این نمایشگاه مبلغ سه میلیارد و 200 میلیون ریال بن خرید کتاب برای بازدیدکنندگان به منظور خرید کتاب با تخفیف 40 درصدی تهیه شده بود که در این نمایشگاه دو میلیارد و 830 میلیون ریال توسط این بازدیدکنندگان برای خرید کتاب تهیه شد.

حجت الاسلام ناصر هدایتی همچنین افزود: در این نمایشگاه از سوی بازدیدکنندگان تا مبلغ 450 میلیون ریال کتاب به صورت آزاد نیز خریداری شده است. 

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ادامه با یادآوری این مطلب که 211 ناشر در این نمایشگاه حضور یافتند، اعلام کرد: کتاب هایی با موضوعات عمومی بیشترین فروش را داشته اند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: شمار بازدیدکنندگان از این نمایشگاه بیش از 100 هزار نفر بوده است که در مقایسه با دوره قبلی 20 درصد افزایش بازدیدکننده داشته ایم.


معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در خاتمه گفت: در صورتیکه نهادهای فرهنگی استان از نظر مالی حمایت کنند، برگزاری دیگر نمایشگاه های کتاب در سطح استان طی سال جاری را در دستور کار خواهیم داشت