رئیس هیات فوتبال استان در گفتگو با خبرنگار برنا  گفت: درخواست این استان مبنی بر اخذ امتیاز یک تیم لیگ برتری در جلسه روسای هیات های استان ها به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ارائه شد که پس از بررسی فدراسیون با این درخواست موافقت شد.

وی با اشاره به اینکه خرید امتیاز یک تیم از لیگ دسته 2 بین 350 تا 400 میلیون تومان هزینه دارد، گفت: گرفتن این امتیاز بهترین فرصت در جهت رشد و توسعه فوتبال استان در سطح ملی است که نیازمند همکاری و حمایت مدیران این استان است.

وی افزود: گرفتن این امتیاز به تنهایی کافی نیست و در صورتی که حامیان مالی اعم از شخص حقیقی و حقوقی برای هدایت و حمایت این تیم پا پیش نگذارند نمی‌توانیم در این لیگ شرکت کنیم.

رئیس هیات فوتبال استان همچنین از ارسال نامه ای به استاندار برای حمایت از این تیم خبرداد و گفت: در این نامه خواستار تشکیل جلسه ای با مدیران صنایع و سرمایه گزاران در راستای حمایت و هدایت از امتیاز این تیم در لیگ دسته دو شدیم.

وی همچنین گفت: فدراسیون فوتبال شرایطی را برای استان مشخص کرده از قبیل تشکیل هیات رئیسه باشگاه مورد تایید هیات و اداره کل استان، معرفی منابع و امکانات، اسپانسر و... که در صورت تحقق این شرایط امتیاز تیم داری در لیگ دسته دو به این استان داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا تیم پرسپولیس خراسان شمالی آخرین بار در سال 87 بعنوان نماینده استان در لیگ دسته دو فوتبال توپ میزد که به‌علت کسب نتایج ضعیف منحل شد.

لیگ دسته دو فوتبال کشور از شهریورماه آغاز می شود و خراسان شمالی تا آن زمان فرصت دارد تا شرایط فدراسیون را عملی کند.