به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، چهلمین جشنواره فیلم رشد با نمایش فیلمهای منتخب در محل كانون فرهنگی و هنری ریحانه بجنورد آغاز به كار كرد.
 
اكبر زاده معاون آموزش متوسطه در این مراسم گفت: هنر سینما بهترین بستر برای انتقال مفاهیم، اطلاعات و معرفت است.

وی برگزاری متوالی 5 دوره جشنواره فیلم رشد در خراسان شمالی را از دستاوردهای مهم این استان دانست و گفت: با تلاش تمام دستندركاران و مسوولان استانی موفق شدیم برای پنجمین سال متوالی جشنواره فیلم رشد را به خراسان شمالی بیاوریم.

وی از نمایش فیلمهای جشنواره در شهرستان های شیروان، فاروج و مانه و سملقان خبر داد و گفت: در جهت ترویج و انتقال مفاهیم از طریق هنر سینما سه شهرستان فاروج، شیروان و مانه و سملقان نیز آمادگی نمایش فیلم های برگزیده جشنواره را دارند.
 
وحیدی مدیر كل سازمان آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: جشنواره فیلم رشد از معتبرترین و قدیمی ترین جشنواره های كشور است كه با رویكرد خلاقیت و نوآوری بستری مناسب برای رسانه تصویری ایجاد كرده است.

وی ضمن تاكید بر تهیه فیلمهای مناسب در استان و كشور خاطر نشان كرد: متاسفانه برخی از كشورها از فضای سینما و هنر هفتم در جهت القا افكار و سیاست های خود استفاده می كنند در حالی كه جایگاه هنر هفتم فراتر و بالاتر است.

وی انتقال جشنواره به مناطق روستایی استان و نمایش فیلمهای منتخب جشنواره در روستاهای استان را از دیگر برنامه های سازمان آموزش و پرورش دانست.
 
چهلمین جشنواره فیلم رشد با نمایش 82 فیلم منتخب تا 25 فروردین ادامه دارد.