به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، حجت الاسلام طاهری امام جمعه شهرستان مانه و سملقان در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان درسال90 با بیان جایگاه فرهنگ مطالعه در آیین مقدس اسلام اظهارداشت: اسلام دین دانش و کتاب و معنویت است، پرچمدار کتاب و کتابخوانی است، با این حال هنوز کتاب از موقعیت شایسته خود در جامعه برخوردار نبوده است و مطالعه به عنوان یک نیاز برای همگان مطرح نیست. 

امام جمعه مانه و سملقان افزود: پیامبر عظیم‌الشان اسلام رسالت خود را با فرمان خواندن از سوی خداوند آغاز کرد که با تأکید بر نوشتن توجه به اندیشه و معرفت و ایجاد آثار مکتوب برای روشنفکری نسل‌های بعد را خاطرنشان کرد که انتظار می رود کتاب و مطالعه به عنوان یک عنصر اصلی و ضروری در زندگی مردم جایگاه خود را پیدا کند.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه بیشترین تلاش برای نهادینه کردن و گسترش فرهنگ کتابخوانی در دولت نهم و دهم صورت گرفته است، تصریح کرد: فرهنگ کتابخوانی نیازمند توجه بیشتر است و ضروری است همه دستگاه‌های فرهنگی در اشاعه گسترش و تقویت هرچه بیشتر مسأله کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند.
 
امام جمعه مانه و سملقان با اشاره به تأکید مداوم رهبر فرزانه انقلاب در زمینه رشد و گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه یادآور شد: همگانی کردن مطالعه و خواندن کتاب ضروری است و باید از همه ظرفیت ها برای گسترش مطالعه استفاده کرد. 

وی خواستار افزایش کتابخانه های مشارکتی و کتابخانه سیار را به‌ویژه در مناطق روستایی شد.

این نشست با حضور رحیمی مدیر كل كتابخانه های عمومی خراسان شمالی، فرماندار و جمعی از مسوولان استان در محل فرمانداری مانه و سملقان برگزار شد.