مدیرکل بیمه ایران استان در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در خراسان شمالی گفت : براساس قرارداد منعقد شده با شرکت گاز استان تمامی مشترکان این شرکت تحت پوشش بیمه حوادث ایران شدند.
 
موسی الرضا نداف افزود: در این راستا چنانچه مشترکی دچار گاز گرفتگی و یا آتش سوزی بر اثر حوادث پیش بینی نشده شود خسارت وارده توسط بیمه ایران پرداخت می شود.
 
نداف با اشاره به آمار بالای گاز گرفتگی در استان افزود: چنانچه مشترک شرکت گاز در استان دچار گاز گرفتگی شود و فوت نماید تا سقف 173میلیون ریال و خسارت مالی تا سقف 210میلیون ریال توسط بیمه ایران پرداخت می شود.

وی همچنین به تعهد هزینه های پزشکی مشترکان در این قرارداد توسط بیمه ایران اشاره کرد و افزود: تا سقف 312 میلیون ریال هزینه های پزشکی خسارت دیدگان توسط این شرکت پرداخت می شود.

وی افزود: در 9ماهه امسال پرونده پرداخت خسارت برای 4مورد گازگرفتگی منجر به فوت، 6 مورد خسارت مالی و 11 مورد هزینه های پزشکی در اثر آتش سوزی تشکیل و به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

این مقام مسوول به تحت پوشش بودن 150هزار مشترک در این قرارداد اشاره کرد و افزود: مبلغ این حق بیمه در قبض مشترکان اعمال می شود و برای پیشگیری از حوادث نیز پیام های ایمنی به صورت بروشور توسط بیمه ایران تهیه شده و همراه با قبض مشترکان گاز در استان توزیع می شود.