به گزارش خبرگزاری برنا ازخراسان‌شمالی، قائم مقام كمیته امدادخراسان‌شمالی گفت: 14هزار مترمربع زمین برای تأمین فضای كاری بانوان تحت حمایت كمیته امداد تهیه شد.

محمدعلی اكبریانی با بیان این مطلب اظهار داشت: برای رفع مشكل مجریان طرح‌های اشتغال با اولویت بانوان مددجو و تأمین هزینه فضای كاری و اشتغالزایی، 14هزار متر مربع زمین در تخته اركان بجنورد تهیه و عملیات گودبرداری آن آغاز شد.

وی با بیان اینكه تهیه این زمین از طریق كمك خیران مدرسه ساز و بنیاد مسكن تأمین شده است افزود: با تهیه زمین پیش بینی می‌شود 50طرح در این محل اجرا و برای 150نفر شغل ایجاد شود.

قائم مقام كمیته امداد خراسان‌شمالی با اشاره به اینكه ایجاد كارگاه‌های دایمی اشتغال با كمك سایر دستگاه‌های مربوطه، یكی از برنامه های مهم این نهاد است، اظهارداشت: اهدای زمین ازسوی خیران و سایر ادارات مربوطه صورت می‌گیرد و در اختیار این نهاد قرار داده می‌شود تا كارگاه‌های تولیدی ایجاد شود.

وی یكی ازمشكلات مهم مددجویان مجری طرح را نبود بازار فروش عنوان كرد و گفت: برای رفع این مشكل با پیگیری‌های صورت گرفته صنایع دستی و تولیدات مجریان در خارج ازكشور بازاریابی و با قیمت تضمینی به فروش می‌رسد.

اكبریانی همچنین از تشكیل تشكل های پشتیبانی از تولیدات طرح‌های اشتغال خبرداد و گفت: برای بررسی نقاط ضعف وقوت، این تشكل در شهرستان فاروج به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

وی اهداف مهم تشكل ها را فروش محصولات بدون دخالت دلالان و ارتباط تولیدكنندگان و مصرف كنندگان عنوان كرد.

قائم مقام كمیته امدادامام خمینی(ره) خراسان‌شمالی بابیان اینكه با توجه به مصوبه هیأت دولت برای كاهش 10درصدی مستمری بگیران هر سال و توانمندسازی آنان خاطرنشان كرد: در سال جاری این نهاد برای توانمندسازی مددجویان و سایر اقشار آسیب پذیر 6هزار طرح اشتغال را با اختصاص اعتباری بالغ بر350میلیارد ریال اجرا می‌كند.