به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی،محمد بلوچی، معاون حمایت خانواده کمیته امداد خراسان شمالی از اهدای 2 میلیارد و 90 میلیون ریال کالا به ایتام این نهاد در سال گذشته خبر داد.

محمد بلوچی با بیان اینکه هم اکنون 9 هزار و 744 یتیم از خدمات متفاوت این نهاد بهره مند هستند افزود: از این تعداد سه هزار و940 نفر بالای 18 سال و پنج هزار و 804 نفر نیز زیر 18سال هستند.

وی تعداد حامیان را 12 هزار و 75 نفر اعلام کرد و اظهارداشت: دلیل ازدیاد حامیان نسبت به ایتام، حمایت چند حامی از یک یتیم است.

وی کمک ها را در قالب کالا، پوشاک و خوراک اعلام کرد و گفت: حامیان علاوه بر کمک های ماهیانه خود در احداث مسکن، ایجاد اشتغال و تأمین مایحتاج اولیه زندگی مانند خوراک، پوشاک و لوازم منزل به ایتام شرکت فعال دارند.

وی بیشترین کالای جمع آوری شده را مربوط به حامیان منطقه دو بجنورد دانست افزود: کارشناسان این نهاد از قبل وضعیت زندگی ایتام را بررسی و کالاها را به ایتام نیازمند و ایتام انتخاب شده حامیان اهدا می کنند.

سال گذشته مبلغی بالغ بر 15میلیارد و 80 میلیون ریال ازحامیان جمع آوری شد که از این میان دو میلیارد و 90 میلیون ریال به صورت کالا بوده است.