به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی وحیدی در جمع نمایندگان رسانه های استان گفت: از یک هزار و 68آموزشگاه ابتدایی استان 917 آموزشگاه آماده اجرای برنامه كاری خود در نوبت ثابت صبح برای سال تحصیلی 91-90هستند مشكل 151آموزشگاه باقیمانده در دست بررسی است.

محمد وحیدی مدیر كل آموزش و پرورش با قدردانی از اصحاب رسانه برای انعكاس فعالیت ها و اخبار آموزش و پرورش و اظهار مسرت از حضور گسترده دانش آموزان در مراسم انسان ساز اعتكاف در این مراسم گفت:2هزار و 120 نفر از معتكفان استان دانش آموز بودند و جوانان روشن فكر و متدین استان با این اقدام خود بار دیگر یاس و ناامیدی را به اردوی معاندین و بدخواهان نظام اسلامی حاكم كردند.

وحیدی با اشاره به حضور خود در جمع معتكفان افزود: اثر معنوی و تربیتی مراسم اعتكاف در حوزه دانش آموزی با عمره دانش آموزی برابری می كند.

وی مهمترین برنامه ریزی های آموزش و پرورش اعم از برنامه ریزی برای مدیریت منابع انسانی، ساماندهی فضاهای آموزشی، ثبت نام دانش آموزان و نقل و انتقالات فرهنگیان در ایام تابستان صورت می گیرد و اگر آموزش و پرورش به این موضوعات با قوت ورود پیدا نكند برای طول سال مشكلات و موانع زیادی ایجاد خواهد شد.
 
وی تعیین تكلیف نیرو های نهضت سوادآموزی و حق التدریس را از دیگر برنامه های در دست اقدام آموزش و پرورش در ایام تابستان عنوان کرد و گفت: در همین راستا سوم تیرماه امسال آزمون تعیین تكلیف نیرو های حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی برگزار خواهد شد كه 938 نفر از افراد واجدالشرایط در این آزمون شركت خواهند کرد.

وی افزود: شركت كنندگان در این آزمون كه حد نصاب نمره قبولی را كسب کنند در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار خواهندگرفت.

وی افزود: آموزشیاران نهضت سوادآموزی حتی اگرحد نصاب قبولی را كسب نكنند همچنان آموزشیار بوده و همكاری خود را با نهضت ادامه خواهند داد.

وی به یك نوبته كردن مدارس و اداره مدارس در شیفت ثابت صبح بویژه در مقطع ابتدایی اشاره كرد و گفت: از یک هزار و 68آموزشگاه ابتدایی استان917 آموزشگاه آماده اجرای برنامه كاری خود در نوبت ثابت صبح برای سال تحصیلی 91-90هستند و برخی ازشهرستان ها و مناطق استان از جمله فاروج ؛گرمه و منطقه بام و صفی آباد بیش از 96 درصد مدارس ابتدایی از هم اكنون آماده اجرای این طرح هستند و مشكل 151آموزشگاه باقیمانده نیز در دست بررسی است كه اغلب مدارس مركز استان می باشد و علت آن نیز وجود بیشترین كلاس تخریب و بازسازی درشهر بجنورد به عنوان مركز استان است.
 
وی تسهیل و تعمیق یادگیری و ارتقاء سطح كیفی و كمی تعلیم و تربیت را از اثرات مثبت این طرح برشمرد وبا اشاره به دیگر اثرات مثبت حضور دانش آموزان در نوبت صبح گفت: در برخی شهرستان های استان از جمله شهرستان اسفراین تمام مدارس متوسطه برای سال تحصیلی آینده در نوبت ثابت صبح اداره خواهند شد.
 
وحیدی در ادامه به فعالیت های اوقات فراغت سال جاری اشاره كرد و یادآور شد200 پایگاه اوقات فراغت در سطح آموزش و پرورش استان برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان مشغول برنامه ریزی هستند. 

وی اختیاری بودن این كلاس ها را یك امتیاز ذكر كرد و گفت:اولیاء از اجبار كردن دانش آموزان برای شركت در این كلاس ها خودداری كنند. 

این مقام مسوول افزایش كیفیت مدرسین و مربیان، استفاده از مربیان و اساتیدمجرب سایر دستگاه ها، سطح بندی كلاس‌های اوقات فراغت و توجه به محدوده ی سكونت ثبت نام كننده گان را از دیگر رویكردهای اوقات فراغت سال جاری عنوان كرد.

وحیدی پیش بینی كرد: بیش از 100هزار دانش آموز در برنامه های اوقات فراغت امسال شركت خواهند کرد.