به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی محمدرضا کاظم زاده، مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: همه معلولان و مددجویان متاهل یا سرپرست خانوار، معلولان مجرد بالای 20 سال و سرپرست بالای 35 سال كه تاكنون در طرح مسكن معلولان و مددجویان ثبت‌نام نكرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به وب سایت سازمان بهزیستی نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند.

کاظم زاده با بیان اینكه واحدهای مسكن سازمان بهزیستی كشور از تسهیلات 20 میلیون تومانی برخوردار است، گفت: این سازمان با كمك خیرین، بهترین و بیشترین تسهیلات را به خانواده‌ها در واگذاری این واحدهای مسكونی ارایه می‌كند.

وی افزود: بازپرداخت وام واحدهای مسكونی پس از آماده شدن و تحویل به زنان سرپرست خانوار و معلولان پس از 18 ماه آغاز می‌شود كه برای بازپرداخت نیز بیشترین تسهیلات برای رفاه حال این خانواده‌ها ارایه خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: متقاضیان ثبت نام مسکن معلولان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنیتی http://maskan.behzisti.net یا از طریق مراجعه به پایگاه اینترنیتی بهزیستی کشور به نشانی www.behzisti.ir مراجعه و ضمن مطالعه شرایط ثبت نام در این طرح شرکت نمایند.

وی با اشاره به ثبت نام بیش از 3800 نفر در مراحل قبلی در طرح نهضت تامین مسکن معلولان افزود: با اختصاص سهمیه 717واحد مسکونی در مرحله اول این طرح در سال گذشته عملیات ساخت آنها نیز آغاز شد که بخشی از واحد های مسکونی تا پایان نیمه اول امسال و مابقی نیز تا پایان سال تحویل مددجویان می شود.

وی همچنین افزود: 949 واحد مسکونی نیز سهمیه جدید اعلام شده از سوی بهزیستی کشور در طرح تامین نهضت تامین مسکن معلولان استان است که اقدامات اجرایی آن نیز آغاز شده است.