به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی، مهدی وطن پرست، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد تاسیس این دانشگاه به خبرنگار برنا در شیروان اظهار داشت: از ابتدای تاسیس دانشگاه در شیروان تا کنون بیش از 12 هزار دانشجو در این دانشگاه دانش آموخته اند، این افراد در مقاطع تحصیلی كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ارشد بوده اند كه 52 درصد آنان را خانم ها و 48 درصد را آقایان تشكیل می دهند.

وطن پرست افزود: هم اكنون چهار طرح عمرانی مذهبی با 60میلیارد ریال در این دانشگاه در حال ساخت است كه تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی این طرح ها را ساخت ساختمان آموزش و پژوهش با زیربنای 5 هزار و 700مترمربع، مجتمع فرهنگی شامل مسجد و حسینیه با زیربنای یكهزار و500متر مربع، مجتمع آموزشی در حوزه معاونت سماء در پنج طبقه و در زیر بنای 2 هزار و 200متربع و همچنین طرح فضا سازی عمومی دانشگاه ذكر كرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی شیروان گفت: این طرح ها بین 50تا 70درصد پیشرفت فیزیكی دارند.
 
وی همچنین با اشاره به اینكه این دانشگاه 36 عنوان كتاب مجوز نشر گرفته، گفت: هم اكنون مجموع كتابهای كتابخانه این دانشگاه بیش از 40هزار جلد است.
 
وی در ادامه اظهار داشت: تاكنون بیش از 4 هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه به مراكز علمی، صنعتی و تحقیقاتی برای گذراندن دوره كارآموزی اعزام شده اند.

هم اكنون بیش از 3 هزار و 760دانشجوی دختر و پسر در 40 رشته كاردانی، كارشناسی و كارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان مشغول به تحصیل هستند.