به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی، آیت الله مهمان نواز در دیدار با سرپرست و كارمندان سازمان جوانان خراسان‌شمالی به مناسبت روزجوان گفت: حضرت علی اكبر(ع) بهترین الگوی جوانان امروز است.

امام جمعه بجنورد خاطرنشان كرد: عمل به اصول اسلامی و توجه به غفلت های دنیوی دو عامل موفقیت هر جوان است و جوانان تنها با توكل به خداوند وتلاش خود می‌توانند به موفقیت دست پیداكنند.

حضرت آیت الله مهمان نواز نعمت جوانی را بزرگترین سرمایه انسان دانست و خاطرنشان كرد: نحوه گذران عمر و دوران جوانی واستفاده بهینه از این دوران مهم تنها برای یك بار اتفاق می‌افتد و مسوولان و مدیران فرهنگی استان در نحوه گذران دوران جوانی جوانان را باید همراهی كنند.
 
نماینده ولی فقیه دراستان خراسان‌شمالی در ادامه به مشكلات و معضلات پیش روی جوانان اشاره كرد و گفت: تأخیر در امر ازدواج از جمله مشكلات عمده عصر معاصر در میان جوانان است كه این تأخیر باعث ایجاد مشكلات عمده فرهنگی و اجتماعی شده است.

امام جمعه بجنورد ضعف ایمان در میان جوانان را ازجمله عوامل تأخیر ازدواج دانست و اظهارداشت: جوانان با امید به خداوند در زمان مناسب ازدواج نمایند و خداوند خود پشتیبان و همراه زوج های جوان است.

در ادامه این نشست محمدرضا یزدانی سرپرست سازمان جوانان خراسان‌شمالی به وضعیت جوانان استان اشاره كرد و گفت: ازدواج، اشتغال و گذران اوقات فراغت از جمله دغدغه های اصلی جوانان استان است و این نهاد فرهنگی با همكاری همه دستگاه های متولی امور جوانان سعی درساماندهی این امور دارد.

وی تشكیل شبكه فعالان ازدواج(شفا) را از جمله راهكارهای تسهیل امر ازدواج در استان دانست و گفت: با هدف آسان سازی امر ازدواج شبكه فعالان ازدواج(شفا) در خراسان‌شمالی فعالیت خود را آغاز کرده است.

یزدانی ورود به عرصه كارآفرینی و تعاون را از جمله رویكردهای مناسب برای رفع مشكلات بیكاری جوانان دانست و از عقد تفاهم نامه با اداره كل تعاون استان برای آموزش دوره های مختلف كارآفرینی خبر داد.

سرپرست سازمان جوانان خراسان‌شمالی تشكیل دبیرخانه بصیرت افزایی جوانان استان در محل سازمان جوانان ودبیرخانه مشاوران جوانان خراسان‌شمالی را از جمله دیگر برنامه های سازمان جوانان عنوان كرد.

وی جمعیت جوانان خراسان‌شمالی را 300هزار جوان دانست وبرنامه ریزی وتسهیل امور جوانان را مبتنی بركمك همه دستگاه های متولی دانست.