به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی، همایش جوان و خودباوری به مناسبت میلاد حضرت علی اكبر(ع) و روز جوان در محل كانون فرهنگی ریحانه بجنورد برگزار شد.

بدخشان معاون مدیركل سازمان آموزش وپرورش استان درامور بانوان در این همایش به نقش مشاوران جوان در دستگاه های اجرایی اشاره كرد و گفت: مدیران به دلیل مشغله های زیاد كاری نیاز به مشاوران جوان با افكار جدید دارند كه این امر با حمایت و كمك مشاوران جوان محقق خواهد شد.

محمدرضا یزدانی سرپرست سازمان جوانان استان نیز درجمع مشاوران جوان گفت: شعوری كردن چهارشعار جوان باوری، جوان یاوری، جوان داوری جوان راهبری ازجمله راهكارهای اصلی سازمان جوانان درسال90می‌باشد.

وی فراهم كردن زمینه رشد و ارایه تسهیلات به جوانان نخبه استان را از جمله برنامه های سازمان جوانان دانست و اظهارداشت: با همكاری دفتر نخبگان استان ودستگاههای فرهنگی تمام جوانان برتر ونخبه استان شناسایی و به بانك جوانان برتراستان اضافه می‌شوند.

یزدانی سرمایه گذاری درحوزه جوانان را سرمایه گذاری مركب دانست و گفت: جهاد اقتصادی با ورود جوانان در عرصه های مختلف اقتصادی و فرهنگی محقق خواهد شد و حمایت و همراهی این جوانان برعهده سازمان جوانان است.

سرپرست سازمان جوانان استان در ادامه به نقش مشاوران جوان مدیران در دستگاه های اجرای اشاره كرد و از تشكیل دبیرخانه مشاوران جوان در سازمان جوانان خبر داد.

این همایش به همت حوزه مشاوران جوان سازمان آموزش و پرورش خراسان‌شمالی و سازمان جوانان استان برگزار شد.