به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی دادگستری استان، رییس کل دادگستری خراسان‌شمالی از ارایه چهار هزار و 145 مورد مشاوره حقوقی و قضایی در تیرماه امسال در واحد ارشاد دادگستری کل استان خبر داد.

احمدکیخسروی درتشریح خدمات این واحد افزود: افزایش آگاهی مراجعان درباره وظایف و تشکیلات قوه قضائیه، نحوه طرح شکایت و دعاوی، چگونگی تنظیم قراردادها وتعهدات واعمال حقوقی و راهنمایی و ارشاد نسبت به چگونگی وکالت اتفاقی ازاهم اقدامات این واحد است.

کیخسروی ادامه داد: تعیین وکیل معاضدتی برای اشخاص بی بضاعت و دلالت مراجعان به رابطان سازمان ها و نهادهای مرتبط با محاکم برای تسریع دراخذ استعلامات و مکاتبات نیز ازسایر اقدامات این واحد است.

احمد کیخسروی درتشریح عملکرد تیرماه این واحدگفت: سه هزار و 547 نفر از مراجعان به صورت حضوری، 416 نفر نیز از طریق تلفن 129 از خدمات مشاوره ای این واحد استفاده کرده و 182 نفر نیز درخواست توضیح رای داشته اند.
 
وی افزود: در این مدت دادگستری بجنورد هزار و 181 مشاوره حضوری و 73 مشاوره تلفنی و دادگاه عمومی راز و جرگلان 108 مشاوره حضوری و 31 مشاوره تلفنی داشته است.

کیخسروی اظهارداشت: درمدت مشابه دادسرای بجنورد به 685 نفر از مراجعین به صورت حضوری و درباره 19 مورد نیز به صورت تلفنی ارشادات لازم را ارایه داده است.

مقام قضایی استان در ادامه خاطر نشان کرد: در دادگستری شیروان 487 مشاوره حضوری و 83 مشاوره تلفنی و در جاجرم 255 مشاوره حضوری و به 27 نفر نیز مشاوره تلفنی ارایه شده است.

کیخسروی خاطرنشان کرد: 234 مشاوره حضوری و 15 مشاوره تلفنی دردادگستری مانه و سملقان ، 398 مشاوره حضوری و 13 مشاوره تلفنی در اسفراین و 381 مشاوره حضوری و 155 مشاوره تلفنی نیز در فاروج انجام شده است.