به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی، محسن طالب زاده رییس دانشگاه دولتی بجنورد از اضافه شدن سه رشته تحصیلی در سال تحصیلی 91-90 خبر داد.

با اضافه شدن سه رشته تحصیلی جدید به رشته های موجود دانشگاه بجنورد،691 دانشجو در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

رییس دانشگاه بجنورد با بیان این خبر گفت: 80 دانشجو در رشته حسابداری، 80 نفر در رشته راهنمایی و مشاوره، 40 نفر در رشته ریاضی کاربردی، 80 نفر در رشته علوم اقتصادی گرایش اقتصاد نظری، 40 نفر در رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار،40 نفر در رشته علوم کامپیوتر و 70 نفر در رشته مهندسی شهرسازی در سال تحصیلی 91-90 در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

طالب زاده افزود: 40 نفر نیز در رشته مهندسی صنایع، 40 نفر در رشته مهندسی عمران، 36 نفر در رشته مهندسی معماری و 40 دانشجو نیز در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی در این سال تحصیلی پذیرفته می‌شوند.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی آینده، دانشگاه بجنورد با موافقت شورای گسترش آموزش عالی سه رشته تحصیلی جدید را در این دانشگاه اضافه خواهد کرد که شامل رشته های ارتباط تصویری، آموزش زبان انگلیسی و مهندسی برق گرایش قدرت در مقطع کارشناسی به ترتیب با ظرفیت های 25 ، 40 و 40 نفر است.

هم اکنون یک هزار و 700 دانشجو در 13 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد در دانشگاه بجنورد مشغول به تحصیل هستند.