به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی، مسوول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی گفت: با توجه به فعالیت 200پایگاه اوقات فراغت درکانون های فرهنگی و هنری مساجد و خانه های نور بیش از هزار مربی در پایگاه های شهرستان های خراسان‌شمالی تدریس برنامه ها و کلاس ها را بر عهده دارند.

شیرازیان با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در برنامه ها و کلاس های سال گذشته اظهارداشت: در سال گذشته بیش از 10 هزار نفر شرکت کننده در سامانه اوقات فراغت ثبت نام شدند که با توجه به افزایش پایگاه ها در امسال پیش‌بینی می‌شود تعداد شرکت کنندگان 30 درصد افزایش داشته باشد.

وی کلاس های احکام، قرآن، حفظ، مفاهیم، طراحی، نقاشی و خوشنویسی را از جمله کلاس های دایر در پایگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: برای ایجاد رقابت و انگیزه برگزاری مسابقات ،اردوها و بازدید از موزه نیز در دستور کار مدیران پایگاه ها قرار گرفته است.

شیرازیان با اشاره به رویکرد روستا محوری افزود: بیش از 60 درصد پایگاه ها در روستاهای خراسان‌شمالی فعالیت دارند.

وی تعداد کانون های تخصصی را از 200 کانون فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی 16 کانون عنوان کردو گفت: در تابستان امسال به مدیریت کانون تخصصی پژوهش یک دوره جامع آموزشی پژوهشی در حال برگزاری است که تمام فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی از این طرح بهره مند می‌شوند.

شیرازیان در پایان اظهارداشت: اوقات فراغت فقط مخصوص تابستان نباید باشد بلکه دبیرخانه‌ای دایمی تحت عنوان دبیرخانه اوقات فراغت دایر شود همه دستگاه ها درآن عضو باشند و در فصول دیگر سال نیز برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی شود.