به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان‌شمالی، محمدرضا سوقندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی در آغاز مراسم ششمین نمایشگاه کتاب گفت: باید در همه حوزه‌ها جهاد و نهضت کتابخوانی را آغاز کنیم که برپایی نمایشگاه کتاب آغازی در این حوزه است.
 
سوقندی به کمبود فضاهای فرهنگی در استان اشاره کرد و افزود: با این وجود امروز نمایشگاه کتاب به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است و با توجه به جمعیت استان سرانه خرید مردم از میانگین کشوری بالاتر است که نشان از روحیه فرهنگ‌دوستی مردم خراسان‌شمالی است.

وی از احداث کتابخانه در شهرها و روستاهای استان خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر در 171 مسجد استان کتابخانه فعال است که تا پایان برنامه پنجم توسعه 50 درصد مساجد استان به کانون کتابخانه مسجد تجهیز خواهد شد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی ادامه داد: احداث کتابخانه‌های روستایی در خراسان‌شمالی در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی است که با این اتفاق تمامی روستاهای بالای 2 هزار نفر دارای کتابخانه می‌شوند.

سوقندی با توجه به فضای موجود در نمایشگاه کتاب گفت: 150 غرفه را در این نمایشگاه برای حضور 200 ناشر کشوری و استانی سازمان‌دهی کردیم.

وی با بیان اینکه در طول 5 دوره برگزاری نمایشگاه کتاب 850 میلیون تومان بن به 1 میلیون بازدیدکننده اختصاص داده شد، افزود: سال گذشته 2 میلیارد و 500 میلیون ریال بن اختصاص یافته بود که امسال این رقم به  3 میلیارد ریال رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی، در ادامه به راه‌ا‌‌ندازی مجتمع‌های فرهنگی-هنری در شهرستان‌ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با افتتاح مجتمع‌های فرهنگی و هنری در شهرستان‌های گرمه، جاجرم و فاروج تمامی شهرستان‌های استان دارای مجتمع فرهنگی، هنری و تالار می‌شوند.

ششمین نمایشگاه بزرگ کتاب خراسان‌شمالی از 26 شهریور ماه تا یکم مهر ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی خراسان‌شمالی صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و بعدازظهرها 16 تا 21 برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.