سرهنگ سعادت جلال‌دوست، مدیرکل بنیاد حفظ آثار  و نشر دفاع مقدس استان خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در استان، از روند كند اجرای پروژه موزه دفاع مقدس خبر داد و گفت: ایجاد موزه دفاع مقدس از مهمترین راهکارهای ترویج و بسط فرهنگ شهادت، ایثار و نیز گرامیداشت و حفظ آثار باقی مانده 8 سال دفاع مقدس است.

جلال‌دوست درباره ویژگی‌های طرح افزود: منطقه پیشنهادی برای ایجاد مجموعه یادمانی شامل مجموعه‌هایی از عناصر طبیعی است که در یک ترکیب بدیع و زیبا بستر بسیار مناسبی را برای استقرار پهنه‌های مورد نیاز برای این عملکرد در اختیار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: این مجموعه در نزدیکی قارلق و در مجاورت تونل قارلق واقع شده است. عبور یک رودخانه از درون سایت طراحی و استقرار آن در میان دو پهنه سبز ویژگی‌های منحصربه‌فردی در این منطقه بخشیده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مورد شروع این طرح گفت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس از سال 87 شروع به کار کرد و طی بررسی‌های میدانی توسط سردار باقرزاده ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، استاندار اسبق استان و برخی مسوولان استان مکان‌یابی صورت گرفت.

جلال‌دوست ادامه داد: این منطقه به مساحت 20 هکتار طی لیست ارایه شده تحویل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌شمالی شد.

وی با اشاره به اعتبار 15 میلیارد ریالی این مجموعه خاطر نشان کرد: این طرح در سفر سوم ریاست جموری مصوب و مبلغ 15 میلیارد ریال طی 5 سال جهت اجرای پروژه تخصیص یافت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان ضمن گلایه از برخی مسوولان گفت: اجرای این پروژه همچنان در پرده ابهام است و متاسفانه پس از گذشت چندین ماه این پروژه متوقف شده است که امیدواریم مسوولان ذیربط موانع ایجاد شده را برطرف کنند.