به گزارش خبر گزاری برنا از خراسان شمالی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در چهارمین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بجنورد گفت: کتابخانه های عمومی یکی از ابزارهای اصلی رشد فرهنگی به شمار می آیند که با فراهم آوری منابع مفید به رفع نیازهای افراد و گروه های مختلف جامعه کمک می کند تا اعضای بتوانند با مطالعه آنها نیازهای آموزشی و اطلاعاتی خود را رفع کنند.

علی رحیمی با بیان اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان شمالی می تواند با تامین منابع کتابخانه ای، نرم افزار و تجهیزات و خدمات آموزشی کتابداری در صورت تامین مکان و نیروی انسانی توسط افراد و سازمان ها نسبت به تشکیل کتابخانه های مشارکتی اقدام کنند افزود: از ابتدای سال تا کنون با همکاری سازمان ها و دستگاه های اجرایی موافقت نامه تاسیس 10 باب کتابخانه عمومی مشارکتی در استان از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر شده است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اظهار داشت: توافق نامه کتابخانه های مشارکتی مذکور با همکاری اداره کل آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری، نیروی هوایی، کمیته امداد، سازمان تبلیغات اسلامی، هلال احمر و دفتر امام جمعه جاجرم منعقد شده است.

علی رحیمی خاطرنشان کرد: در دهه فجر سال جاری 2 کتابخانه مشارکتی در بجنورد،3 باب در اسفراین،2 باب در جاجرم و شهرستان های آشخانه، فاروج و راز هرکدام یک باب به بهره برداری می رسند.

لازم به ذکر است علاوه بر 10 کتابخانه که در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید،10 کتابخانه دیگر نیز در دست بررسی است.