به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی شورای اداری خراسان شمالی با حضور آیت‌الله حائری شیرازی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و ستادی استان در محل استانداری برگزار شد.

آیت الله حائری شیرازی در این نشست عاشورا را درسی كامل برای همه اعصار دانسته خواستار توجه ویژه مسوولان و مدیران به ابعاد این حادثه مهم تاریخی شد.
 
استاد مطرح حوزه علمیه در ادامه علم امروز بشزیت را چالش زا دانسته گفت: متاسفانه امروز علم بشریت در خدمت انسان نبوده و هر آنچه در این خصوص تلاش شده است موجب ایجاد مشكلات جدی در روابط بین الملل شده است.

حضرت آیت الله حائری شیرازی علم را وسیله ای برای ایجاد امنیت دانست و گفت: ایجاد امنیت برای بشریت اساس توسعه بشری است و این فقط یك روی سكه است و بازدارندگی و بازداری امری است كه در پیشرفت های علمی دیده نمی شود.

نماینده مردم فارس علم بدون اتصال به دین را مشكل اصلی و چالش حل نشدنی جوامع غربی دانست و گفت: امروزه مسابقات تسهیلاتی عجیبی در جهان حكم فرما شده و باعث و بانی این اختلافات جهانی تنها دور شدن از دین و منبع لایزال الهی است.

وی در ادامه به نقش بی بدیل امام راحل اشاره كرده گفت: فرزندان این خاك و بوم تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حال و هوای خاص بودند كه با ارزش های راستین بشری ناهماهنگ بود و امام خمینی با قیام خود توانست فرزندانی با بصیرت همچون حسین فهمیده را تربیت کنند.
 
آیت الله حائری شیرازی تنها راه نجات امروز بشریت را اتصال به منبع لایزال الهی دانست و گفت: حمایت گروهی و حتی كشوری از شخصی خاص دلیل كامل و جامع بر صداقت و درستی آن شخص نبوده و تنها ملاك و میزان ارتباط با خداوند و ولایت است و چه بسا انسان هایی كه در زمان های خاصی از تاریخ دارای جایگاه ویژه ای بوده اند اما با كم رنگ شدن اتصالشان به ولایت و امامت جایگاه خود را از دست داده اند.
 
وی رشد یك جامعه را در ریزش كمی و رویش كیفی دانسته خاطر نشان كرد: در سایه تلاش و كوشش و همدلی رشد و عشق و محبت مدیران به همدیگر می توانیم شاهد رشد و تعالی جامعه باشیم و ریزش های مقطعی و كمی به رویش های كیفی و درست می انجامد.

در ادامه این نشست استاندار خراسان شمالی نیز ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی استان خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی در 6 سال گذشته با توجه ویژه مسئولان به خصوص سفرهای هیات دولت در سه مرحله به استان خراسان شمالی شاهد رشد و بالندگی بوده و انتظار میرود كمبودهای باقی مانده نیز به زودی حل شود.
 
مهندس شفقت ضمن تاكید بر كمبودهای استان خاطرنشان كرد: غالب فعالیت های استان در زمینه كشاورزی است و 54 درصد اقتصاد استان بر پایه كشاورزی است كه رشد و توسعه این حوزه همت مضاعفی را می‌طلبد.

استاندار خراسان شمالی ضمن اشاره به نزدیك شدن ایام الله دهه فجر گفت: ایام الله دهه فجر از مهم ترین روزهای تاریخ انقلاب است و توجه ویژه مدیران را در این زمینه خواستار شد.

در پایان این نشست تنی چند از مدیران به ارائه برنامه ها و دستاوردهای نهاد مرتبط پرداختند.