به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان شمالی دومین جلسه كمیته جوانان دهه فجر استان با حضور دستگاه های عضو كمیته تخصصی جوانان دهه فجر در محل سازمان جوانان استان برگزار شد.

سرپرست سازمان جوانان خراسان شمالی در ابتدای این همایش جامعه هدف كمیته جوانان را تمام جوانان استان در اقصی نقاط استان دانسته خواستار برگزاری برنامه های ویژه ایام ا... دهه فجر در سطح استان و نقاط محروم شد.

محمودرضا یزدانی تبیین دستاوردهای انقلاب را از وظایف اصلی كمیته های استان دانست و گفت: در راستای اطلاع رسانی و تبیین دستاوردهای انقلاب برنامه رادیویی صدای جوان با همكاری شركت سروش استان مد نظر سازمان جوانان قرار گرفته است.
 
مهندس یزدانی از پیش بینی اعزام 120 زوج جوان با مهریه كمتر از 14 سكه در طول دهه فجر به مشهد مقدس خبر داده گفت: 120 زوج جوان از خراسان شمالی با مهریه 14 سكه و كمتر از آن با هدف ترویج فرهنگ ازدواج آسان به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

وی تبیین، جایگاه انقلاب و پاسخ به شبهات جوانان را از دیگر اهداف برگزاری كمیته جوانان دانست و گفت: با هدف آشنایی جوانان از دستاوردهی انقلاب اسلامی برنامه بازدید جوانان و مشاوران جوان استان را از پروژه های عمرانی استان در دستور كار خود قرار داده ایم.

سرپرست سازمان جوانان در ادامه وجود جوانان را در هر جامعه ای فرصتی بالقوه و مناسب ارزیابی كرده گفت: به منظور توسعه كار آفرینی و احیایی روحیه تعاون در میان جوانان همایش جوان، تعاون و كار آفرینی با همكاری اداره تعاون در استان برگزار خواهد شد.
وی از برنامه ریزی جهت برگزاری برنامه های مختلف و متنوع در طول دهه فجر خبر داده ابراز داشت: چاپ و توزیع پوستر كمیته جوانان، تقدیر از جوانان نخبه و برتر استان با همكاری دفتر نخبگان استان، برگزاری نشستهای تخصصی ویژه جوانان، اعزام مبلغان به روستاهای استان، استفاده از ظرفیت مناسب خبرگزاری های فعال استان همچون خبرگزاری برنا، پانا و ایسنا و صدا و سیمای استان، دیدار از خانواده های محترم شهدای جوان استان، غبار روبی و آذین بندی مناسب و تبلیغات محیطی، برگزاری نمایشگاه و مسابقات مختلف فرهنگی در طول دهه فجر، حضور پررنگ و اثر گذار جوانان و دانش آموزان در مراسم 22 بهمن و ده ها برنامه دیگر از جمله مصوبات این جلسه بود.