به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، سید علی حسینی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان با تأکید بر ضرورت نهضت تولید علم و نیز داشتن ساز و کار مناسب در خصوص حمایت از آثار علمی و فرهنگی، افزود: شورای حمایت از نویسندگان و پژوهشگران با حضور دستگاه های اجرایی و کارشناسان مرتبط شکل گرفته است.

وی هدف از تشکیل این شورا را حمایت معنوی و مادی از آثار شهروندان چنارانی و نیز آثار مرتبط با شهرستان ذکر کرد و گفت: در این راستا آیین نامه و ساختار لازم تدوین شده است.

رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان با اشاره به بخشی از مواد این آیین نامه گفت: پس از تایید اثر توسط شورای حمایت و اخذ مجوز چاپ از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نویسندگان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شوند.

وی ادامه داد: برای تشویق پژوهشگران و نویسندگان، بخشی از کتاب در چاپ اول توسط ادارات شهرستان خریداری می شود.

حسینی در ادامه افزود: نویسندگان و پژوهشگران با توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان در حوزه های گوناگون فرهنگی و اجتماعی به ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تحقیق و پژوهش در زمینه اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم مردم، تدوین آثار شهدا و خاطرات آزادگان و ایثارگران، آثار خود را مکتوب کنند.

رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی می بایست حداکثر برای سال 1390 برنامه های عملیاتی در راستای اعتلای سطح فرهنگی شهرستان مبتنی بر اقتضائات شهرستان تهیه کنند.

وی به اختصاص بودجه فرهنگی دولت در استان اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد برنامه های شهرستان را برای دریافت اعتبارات ارائه دهیم.