به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه های ایران، سید جواد رضویان راد در حاشیه بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی مبلمان، دکوراسیون، معماری داخلی و هفتمین نمایشگاه بین المللی تخصصی ماشین آلات، ابزار، یراق و تجهیزات مبلمان، دکوراسیون داخلی و لوستر و روشنایی بر لزوم جذب متخصصان هر رشته به ویژه صنایع چوب و مبلمان به بازار کار مرتبط تأکید کرد.

وی با اشاره به آموزش نیروهای توانمند در بیش از 15 مرکز آموزش فنی و حرفه ای در مشهد مقدس اظهار داشت: در حال حاضر امکان تحصیل تا مقطع دکترا در رشته های مرتبط با صنایع چوب وجود دارد و باید از این ظرفیت بالای علمی در طراحی و تولید صنایع چوبی بهره برد.

دبیر اتاق تعاون خراسان رضوی ادامه داد: با وجود اینکه صندلی، میز و بسیاری از وسایل اتاق کار مدیران را محصولات چوبی تشکیل می دهد، جای تعجب است که چرا نسبت به تدوین استاندارد صنایع چوب اهتمام نمی کنند تا جلوی واردات بی رویه محصولات بی کیفیت خارجی به کشور گرفته شود.

رضویان راد به سابقه دیرین صنایع چوبی در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: ایرانیان در صنایع چوبی هنرمندترین مردم بوده اند به گونه ای که طراحی مبلمان و صنایع چوبی بسیاری از کشورهای پیشرفته در این صنعت از تمدن ایرانی سرچشمه گرفته است.

این مدرس دانشگاه در ادامه خواستار تدوین برنامه ای مدون برای استفاده از ذخایر جنگلی شد و گفت: به دلیل عدم بهره برداری صحیح از این ذخایر، 18 میلیون هکتار جنگل به 600 هزار هکتار کاهش یافته است و با این وجود فقط می گوییم قطع بی رویه ممنوع، اما برای استفاده بهینه همچنان بی برنامه هستیم.