به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد در بیانیه ای تحلیلی به تشریح وقایع امروز مصر پرداخته است.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله القاسم الجبارین
این رییس جمهور تحمیلی ثانی [حسنی مبارک‏] که خیال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حکومت کند، دربست خودش را در اختیار آمریکا گذاشته است؛ قبل از اینکه به ریاست برسد اعلام همبستگی خودش را با اسرائیل و آمریکا کرده است، ندیده است که همان طوری که سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند کرد.
امام خمینی (ره)

بار دیگر شاهد هستیم که جوشش و خیزشی عظیم میان امت اسلامی به پا شده است تا ستون‌های کاخ فراعنه را درهم کوبیده و پرچم "لا الله الا الله" را به معنای واقعی کلمه در گوشه‌ای از بلاد اسلامی برپا دارد.

آری! ملت مسلمان مصر که 30 سال حکومت فرعون صفتانه حسنی نامبارک و دیکتاتوری وی را تحمل کرده‌اند، امروز به پا خواسته‌اند تا طومار این ایل و طایفه نامبارک که پایه‌گذاری پاتریمونیالیزم عربی در منطقه بوده است، در هم پیچیده و شعار "ان اکرمکم الله عندالله اتقکم" را در مصر پایه حکومت نهند.

مردمی که از تبارشان خالد اسلامبولی ها به پا خواسته‌اند تا با ندای "الله اکبر" و "لا الله الا الله" حکومت را در مصر سرنگون سازند که عامل شرمساری امت مسلمانان مصر است.

بی شک مردم مصر از خم و راست شدن و دست بوسی های این دیکتاتور صهیونیستی در مقابل اربابان غربی خود به ستوه آمده‌ند و قصد دارند تا این لکه ننگ را از دامن سرزمین سید قطب و عبدالباسط پاک کنند.

در میدانی که تجدیدنظرطلبان وابسته به غرب به صورت متوالی و پی درپی کودتای رنگی و مخملیشان در منطقه با شکست و اضمحلال روبه‌رو می شود، مقاومت و پیروزی مردم تونس و مصر تنها یک پیام برای غرب دارد که حکومت مستضعفان در جهان نزدیک است.

آری!تونس و مصر نمایشی واقعی است از فروریختن کاخ های ظلم و جور حاکمان عرب که نه تنها پای بند به شرع و قرآن نبودند، بلکه به همپیالگی با دشمنان درجه یک اسلام افتخار می کردند و از شوق وحدت با رژیم غاضب اسرائیل مشغول رقص شمشیر می شدند.

مردم مصر و تونس و یمن و اردن و عربستان و...به ستوه آمده‌اند از این که شاهد باشند کسانی بر آنان حکومت می کنند که بر خلاف نص صریح قرآن کریم، یهود و نصاری را دوست خود می دانند و از هیچ خوش خدمتی به این جهان خواران فرو نمی گذارند.

امروز شاهد فوران آتش بغض ملت مسلمان مصر هستیم که در جنگ 22 روزه غزه شاهد قطع شدن دست و پای کودکان مظلوم فلسطینی توسط غاصبان صهیونیست بودند، اما دیکتاتور نامبارک گذرگاه رفح را به دستور سران تلآویو به روی مردم مظلوم بسته بود و حتی مانع رسیدن حداقل امکانات به آنان می شد.

خون خالد اسلامبولی و مروه الشربینی در رگ های مردم مصر به جوشش آمده تا نظامی طاغوتی که حامی رژیم کودک کش صهیونیستی است از دامن سرزمین نیل پاک کنند.

در حالی که حسنی نامبارک در توهم به قدرت رساندن نردیکان خود بود ملت مصر رویاهای باطل وی را نقش بر آب کردند و چه خوب مردم مصر یاد و خاطره 30 سال پیش براداران و خواهران ایرانی خود را زنده کردند که در دوران جولان طاغوت محمد رضا پهلوی آن حکوت ظالم را سرنگون ساختند.

دولت بی لیاقت و واداده مصر که در زمان به ناحق ریخته شدن خون شهیده حجاب در مقابل دولت های غربی سکوت کرد امروز با تقلیدی نامیمون لوله های تفنگ را به سوی مردم مظلوم مصر گرفته و قصد دارد تا با هولکاست ملت مسلمان مصر خوش خدمتی دیگری را به سران غربی خود نشان دهد.

بی شک انقلاب امروز مردم مصر نشأتی از انقلاب اسلامی ایران است که تمام معادلات شرق و غرب را به هم ریخته و پس از مارکسیسم این بار لیبرال دموکراسی غربی و دیکتاتوری عربی را راهی زباله دان های تاریخ کند.

دانشجویان ایران اسلامی آگاه هستند که انقلاب اسلامی مردم مصر نه بر پایه سکولارسیم و لیبرالیسم بلکه بر اصل اساسی وحدانیت خدا و رسالت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص)پایه نهاده شده که آغاز انتفاضه مردمی پس از میعادگاه نماز جمعه خود شاهدی بر این مدعاست.

ما دانشجویان مسلمان ایران ضمن اعلام حمایت از قیام و انتفاضه مردم مصر نکات زیر را یادآور می شویم:

اولا سران حکومت مصر به جای قتل و کشت و کشتار مردم مصر به رای و نظر مردم تمکین کند و به جای استفاده از ابزار رعب و وحشت و گلوله و کشت و کشتار قبل از آبروریزی فجیع تر و هر گونه اقدام هولناکی از صدر حکومت مصر کنار رود و به جرم 30 سال اختناق و خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی آماده محاکمه توسط مردم مصر باشد.

ثانیا مفتی های الازهر به جای فتواهایی که سراسر نشانه های ترس و وادادگی در مقابل قدرت پوشالی حسنی نامبارک دارد به قرآن و رسول خدا اقتدا کنند که هر گونه حکومت طاغوت صفت در مانیفست اسلامی قابل پذیرش نیست.و یاد آور می شویم که "الله ولیّ الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات إلی النور و الذین كفروا أولیاؤهم الطاغوت یخرجونهم من النور إلی الظلمات"

ثالثا به حکومت های عربی منطقه اعلام می کنیم ضمن تجربه اندوزی از واقعیت های کنونی تونس و مصر ضمن تجدیدنظر در روابط خود با غرب و نحوه حکوتشان از هر گونه همکاری با طایفه قلدر مآب نامبارک بپرهیزند که مساعدت با این ظاغوت پایه های حکومتی آنها را بیش از پیش سست خواهد کرد.

رابعا به دفتر حافظ منافع مصر در ایران اسلامی در اسرع وقت می بایست تکلیف خود را با حکومت طاغوت مصر مشخص کند که هرگونه موج مخالف با مردم انقلابی مصر جوابی سخت از سوی دانشجویان و مردم مسلمان ایران در بر دارد.

والسلام علی عباد الله الصالحین