به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان رضوی، سید حسین اخوان علوی، رئیس بنیاد نخبگان استان قم و رئیس ستاد برگزاری اردوی فرهنگی- آموزشی ماه خدا(3)، عصر روز گذشته (14 تیر) در آیین افتتاح اردوی فرهنگی - آموزشی ماه خدا (3)، اظهار کرد: نخبگان 20 استان در فراخوان برنامه اردوی فرهنگی- آموزشی ماه خدا (3) ثبت نام کردند که حدود 120 نفر از آنها در این اردو شرکت دارند.

وی ادامه داد: از تعداد 120 نفر شرکت کننده در اردوی فرهنگی- آموزشی ماه خدا(3) 54 نخبه از تهران و 57 نفر از تعداد 120 مهمان این اردو، رتبه های برتر آزمون های ورودی دانشگاه ها هستند.

اخوان علوی مسن ترین مهمان این اردو را فردی 49 ساله معرفی کرد و افزود: به لحاظ سطح تحصیلات 42 نفر دارای تحصیلات در سطح کارشناسی ارشد و دکترا و 78 نفر دانشجو و فارغ التحصیل دوره کارشناسی هستند.

وی از موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به دلیل همکاری های بسیار با ستاد برگزاری اردوی فرهنگی- آموزشی ماه خدا(3) تشکر کرد و ادامه داد: جامعه علمی فرهیخته، فضایی برای یادگیری متقابل ایجاد کند تا این اردوها به اهداف آموزشی و فرهنگی خود دست یابند.

رئیس بنیاد نخبگان استان قم با بیان این که برنامه ماه خدا از برنامه های جامع فرهنگی بنیاد ملی نخبگان است، اظهار کرد: از دو ماه قبل سه مرحله فراخوان و پذیرش شروع شده که در مرحله اول اطلاع رسانی به بیش از 8 هزار نخبه به صورت پیامک و اطلاع رسانی در پایگاه اینترنتی بنیاد ملی نخبگان و بنیاد استانی نخبگان بوده است.
 
وی ابراز امیدواری کرد: اهداف آموزشی اردو با همراهی و همکاری نخبگان و جامعه دانشگاهی به بهترین شکل محقق شود.