حسین عباسی در حاشیه راهپیمایی روز قدس گفت: روز جهانی قدس به ابتکار عمل حضرت امام خمینی (ره) به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اطلاق شد که امروزه به آرمانی مشترک و صدائی واحد در جهان اسلام در مقابل کفر و ظلم و ستم نظام طاقوت بدل شده است.

وی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خراسان رضوی افزود: حضرت امام خمینی (ره) با نامگذاری روی جهانی قدس موضوع فلسطین را نه تنها در الویت جهان بلکه نماد کل عدل طلبی کل بشریت قرار داده و جبهه مبارزه علیه اسرائیل را به ظرفیت پایان نا پذیر اراده ملت های ظلم ستیز و آزاده جهان در تمامی نسل ها مجهز ساختند.

وی تصریح کرد: حوادث غزه مصداق بارز جنایات جنگی است و این گستاخی رژیم صهیونیستی ناشی از سکوت ملال آور و منقضانه کشورهای عربی و از سوی دیگر اهمال و اغماض نهاد های بین المللی به اصطلاح مدافع حقوق بشر در محکومیت کشتار زنان و کودکان بی دفاع فلسطین بوده که ثابت می کند جهان امروز گرفتار توحش و بربریسم مدرن است از این رو ادعا و گستاخی و دهن کجی به قوانین وکنوانسیون است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چناران افزود: مردم فلسطین و ساکنان نور غزه برای تداوم راه و هدفشان و برای پاسخگویی به تهدیدات و تجاوزات رژیم اشغالگری قدس باید از راهکارهایئ خلاقانه پشیمان کننده و عبرت آموزی که دارد که هر کدام از آنها می تواند مسیر قدرت را در معادلات منطقه دگرگون سازد و محیط امنیتی بازیگران منافع آمریکا در منطقه را روی سرشان خراب خراب کند استفاده نماید و بدانند وعده های الهی حتمی و تردید ناپذیر است.

عباسی بیان داشت: شکوفا سازی و انگیزه های جوانان شجاع و خردمند و دلیر در مقابله با رژیم اشغالگر قدس و نمونه بارز آن حقیقت ملموس و عینی اقتدار منطقه و جهانی حزب الله لبنان را در ببینیم و باید با درایت هوشمندی و درک عالمانه از سیرت نبوی و با پرچم وحدت و اتحاد به صورت متحدانه در میدان حاضر باشند و نشان دهند که آرایش وصف بندی کاملا فشردهٰ پیوسته در برابر رژیم صهیونیستی دارند.

رئیس اداره ارشاد چناران افزود: سران رژیم اشغالگر قدس در تعمیم گیری های نابخردانه و مذبوحانه خودشان به روشنی اثبات کرده اند که فاقد عقل استراتژیک و با ارزیابی و تحلیل جنگ های 6 سال گذشته این رژیم علیه غزه از منظر راهبردیٰ عملیاتیٰ تاکتیکیٰ باید اذعان کرد حملات وحشیانه صهیونیست ها در حمله به نوار غزه به مثابه شلیک به خود و اقدامی انتحاری از روی ضعف و درماندگی سیاسی ٰ فرهنگی و اجتماعی و راهبردی است.

عباسی ادامه داد : ملت ایران با حضور معنی دار و پیام آفرین خودش در روز جهانی قدس علاوه بر اینکه پاسخ محکم و قاطعی به دشمنان و تحریم کنندگان خیره سر خواهد دادو بار دیگر با نمایش عمق بصیرت و هوشیاری سیاسیٰ پایبندی به حرکت خودشان را به حرکت نورانی امام ره و شهدای گرانقدر کشور به رخ بدخواهان کشیدند و با ثبت واقع ای عبرت آموزٰ ٰتعصب و پایبندی خودشان را به آرمان های اصیل والای انقلاب و امام راحل نشان دادند.

وی اظهار داشت: ملت غیور ایران نشانه های دشمنی و ذات کثیف اسرائیل را در سالهای فتنه 87و 88 در کف خیابانهای شهدای و در ترور داشنمندان هسته ای و فرزندان خودشان را مشاهده کرد ه اند و پیامشان را که خود را برای روزهای سخت آماده کرده به رخ جهانیان کشیدند .

همچنین فرمانده سپاه ناحیه چناران گفت: حضور پرشور مردم ایران به عنوان متولیان روز جهانی قدس باعث الگو برای تمام کشورهای اسلامی جهان می باشد.

سرهنگ سید علی جعفری موحد در حاشیه راهپیمائی روز جهانی قدس در گفتگو با خبرنگاران گفت: روز جهانی قدس یادآور مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم فلسطین و روز انزجار مردم غیور ایران و حتی مردم غیر مسلمان و آزاده جهان برابر رِژیم غاصب اسرائیل است.

وی افزود: روز جهانی قدس روز انزجار مردم غیور ایران و حتی تمام مسلمانان و غیر مسلمانان جهان علیه رزیم اشغالگر اسرائیل است که نزدیک به شصت سال می باشد که فشار های زیادی به مردم مظلوم فلسطین می آورد و کودکان و نوجوانان بی گناه را در سکوت خبری سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر به شهادت می رساند.

وی با انتقاد از سخنان کذب نخست وزیر رژیم صهونیستی در خصوص حمایت همه جانبه جوامع بین المللی در حمله به نوار غزه افزود: خیلی از کشور های اروپائی و حتی خود آمریکا مردم علیه جنایات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل دست به تظاهرات زدند و بعضا از سوی کشورهایی که ادعای آزادی بیان دارند مثل مردم فرانسه مورد ضرب و شتم قرار می گیرند و با گاز اشک آور این تظاهرات را پراکنده می کنند.

وی ادامه داد: مردم مظلوم فلسطین در سایه تکیه بر خداوند و روحیه مقاومتی بوده است که این انتفاضه که از سنگ شروع شده است و الان به مرحله ای رسیده است که نیروی مقاومت حماس می تواند مراکز نظامی و دفاعی و حتی قلب کشور اسرائیل رامورد هدف و موشک باران کند.

جعفری موحد بیان داشت: سپاه ناحیه چناران به همراه پاسداران خدوم و بسیجیان در کنار آحاد مردم در راهپمائی روز جهانی قدسٰ حضوری پررنگ داشته و در این راستا هم کمک های نقدی از سوی کارکنان رسمی سپاه چناران و آحاد بسیجیان برای کمک به مردم مظلوم فلسطین جمع آوری خواهد شد .

فرمانده سپاه چناران تصریح كرد: بر طبق احادیثی از حضرت رسول اکرم (ص) که می فرماید اگر انسانی درخواست کمک مسلمانی را بشنود و به آن لبیک نگوید مسلمان نیست و وظیفه تمام مسلمانان جهان این است که در راهپیمائی روز جهانی قدس شرکت کنند و صدای اعتراض خود را به جنایات رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا و کشورهای مدعی حقوق بشر برسانند.

وی افزود: حضور پرشور مردم ایران به عنوان متولیان روز جهانی قدس باعث الگو برای تمام کشورهای اسلامی جهان بوده و پیامد این روز این است که دیگر جهان از حالت تک قطبی خارج شده و مردم کل دنیا و بویژه مسلمانان بیدار شدند و قطعا در مقابل قساوت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین سکوت نخواهند کرد و امیدواریم با جمع آوری کمک های نقدی که انجام خواهد شد این مقاومت پررنگ تر شود و تو دهنی محکمی به استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا باشد.

همچنین رئیس شورای اسلامی شهر چناران گفت: روز قدس تبلور اقتدار و همبستگی کشورهای اسلامی و دادن جواب دندان شکن به گستاخی ونسل کشی صهیونیسم است.

به گزارش خبرنگار ما چناران مهندس زهرا راوی در حاشیه راهپیمائی روز قدس در گفتگو با خبرنگاران گفت: روز جهانی قدس میراث ارزشمند اندیشه ژرف و اعتقاد راسخ امام خمینی(ره) است که وحدت و انسجام ملتهای مسلمانان و آزادی خواهان جهان را پیوند زنده است.

وی روز قدس را نماد اسلام خواهی و پایداری مبارزان فلسطینی اعلام کرد و اظهار کرد: گرامیـداشت این روز بزرگ موجب سست و لرزان شدن پایه های استکبار جهانـی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر چناران اظهار کرد: مردم مظلوم غزه هم اکنون چشم به یاری دیگر مسلمانان در سراسر جهان دوخته اند که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت اعلام انزجار از کودک کشان وحشی است.

وی به جنایت های بی رحمانه صهیونیست ها در غزه و کشتار زنان و کودکان بی گناه اشاره کرد و گفت: حضور در راهپیمایی و اظهار همدردی و همراهی با ملت مظلوم فلسطین موجبات تضعیف و سرنگونی ظلم در منطقه را فراهم خواهد ساخت.

زهرا راوی افزود: بی تردید مردم همیشه در صحنه ایران و مردم شهرستان چناران با شرکت در راهپیمایی روز قدس به وظیفه شرعی، دینی و انسانی خود عمل کردند.