به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، چهل و یکمین جلسه علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد، صبح امروز (27 مهر) در تالار شورای شهرداری مشهد برگزار شد و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با درخواست تمدید مهلت شش ماهه شهرداری مشهد برای ارائه گزارش علت دیرکرد خط دو قطار شهری موافقت کردند.

محسن انتظاری هروی رئیس شورای شهر مشهد به تأخیر 3 ساله پروژه خط دو قطار شهری اشاره کرد و گفت: با این که این پروژه تاکنون تنها 18 درصد پیشرفت داشته است، لازم است تا گزارشی مبنی بر علت تأخیرهای مجاز و غیر مجاز این طرح تدوین و به شورای اسلامی شهر ارائه شود.

به گزارش برنا، سید صولت مرتضوی، شهردار مشهد، در این جلسه با بیان این که مشکل ارزی خط دو قطار شهری مشهد را حل کرده ایم، اظهار داشت: مشکل ارزی خط 2 قطار شهری مشهد با بیش از 140 میلیون یورو در شهریورماه حل شده است و در زمانی که قول داده ایم، این طرح را افتتاح خواهیم کرد.

شهردار مشهد اشاره ای به پروژه میدان شهدا کرد و گفت: با توجه به اقدامات بسیار بزرگی که طی چند ماه اخیر در این پروژه انجام شده، با قدرت در حال ساخت و اتمام است.

همچنین حسن قدیری، عضو شورای شهر مشهد با تأیید سخنان مرتضوی اظهار داشت: توسعه بسیار خوب ایستگاه میدان شهدا، نشان دهنده این است که همکاران در این طرح عزم خود را جزم کرده اند و به نظر من حدود 70 تا 75 درصد دلیل تأخیرات مختص شهرداری مشهد در دوره قبلی بوده است.

لازم به ذکر است که بر اساس این مصوبه وظیفه ارائه گزارش علت تأخیرهای عدم پیشرفت فیزیکی این پروژه تا پایان بهمن ماه 93 بر عهده شهرداری قرار گرفت.