به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان رضوی، جواد باقری شیروانی با بیان این مطلب گفت: داوران خراسان رضوی از لحاظ کیفیت قضاوت در مسابقات داخلی کشور جزء بهترین ها محسوب می شوند. وی افزود: در حال حاضر در بخش آقایان یک داور Level A و حدود 15 داور درجه 3 و در بخش بانوان 1 داور Level A و 10 داور درجه 3 قضاوت مسابقات داخلی را به عهده دارند.

باقری شیروانی در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش آقایان 4 مربی Level A و 8 مربی درجه 2 و بیش از 50 مربی درجه 3 و در بخش بانوان 4 مربی Level A و 30 مربی درجه 3 در سطح استان فعالیت می کنند.

سرپرست هیأت تنیس خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از 75 نفر دختر و پسر در استان بصورت حرفه ای در تنیس فعالیت دارند و کاندید حضور در مسابقات قهرمانی کشور می باشند.

وی گفت: سینا مقیمی در رده سنی زیر 14 سال رنکینگ 25 آسیا را در سال 2015 در اختیار دارد.

باقری شیروانی در ادامه افزود: رویکرد کمیته آموزش فدراسیون برای نحوه عملکرد مربیان برای تمدید کارت مربیگری عوض شده و از سال آینده اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: طبق جدول 130بندی عملکرد مربیان به لحاظ فردی، آموزش بازیکنان به لحاظ گروهی، میزان آموزش دیدن و آموزش دادن مربی در طول سال، همگی از سوی فدراسیون ممیزی خواهد شد و هیأت ها هیچ نقشی در تمدید یا عدم تمدید کارت مربیگری نخواهند داشت.

سرپرست هیأت تنیس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای ارتقاء سطح داوران استان کلاس های متعددی در طول تصدی 4 ساله بنده در هیأت انجام شد تا داوران استان بتوانند سهم زیادی در قضاوت های لیگ داشته باشند.