به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‎های امروز نماز جمعه مشهد با بیان این مطلب اظهار داشت: امروز نمونه درندگی آمریكا را در بحرین مشاهده می‌كنیم و بحرین مظهر جنایت آمریكاست.

وی تصریح کرد: دولت سعودی سرزمین وحی را به عنوان پادگان آمریكا درآورده است و عربستان سعودی سومین زندان آمریكا پس از ابوغریب و گوانتانامو در منطقه است چرا كه زندانیان بحرینی را به زندان‌های عربستان انتقال می‌دهند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: آمریكا آنجا كه نتواند جنایتی را با رژیم صهیونیستی در منطقه شروع كند، با آل سعود و عربستان دست به جنایت می‌زند. امروز دیگر پرده جنایت و نفاق از چهره آل سعود كنار رفته است و مشخص شده دولت عربستان همان دشمنان پیغمبر و لشگر قریش هستند كه مسلمانان را به خاك و خون می‌كشند.

علم الهدی افزود: آمریكا با توطئه آل‌ سعود در بحرین به دنبال این است كه ایران پا جلو بگذارد و یك باره با چند كشور عربی بر سر ما بریزند و خاك بر سر اتحادیه عرب كه لشگركشی به بحرین را تایید كرد؛ آن‌ها هم مزدور آمریكا هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انگلیس دو غده سرطانی را در منطقه به وجود آورد؛ یكی غده سرطانی رژیم صهیونیستی و دیگری وهابیت سعودی.

وی با اشاره به ناکامی آمریكا در تحریم‌های علیه ایران خصوصا تحریم اقتصادی اظهار داشت: آمریکا جرات حمله نظامی به ایران را ندارد چرا كه می‌داند اگر چنین شود، این كشور به قبرستان نظامیانش تبدیل می‌شود، بنابراین دست به توطئه زد و یك تهاجم همه جانبه را در چند كشور عربی منطقه به وجود آورد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: مردم ما بیدار هستند و متوجه تدبیر حكیمانه رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفتند. مردم ما و مردم بحرین از توطئه شوم آمریكا آگاه هستند و مردم مظلوم بحرین متوجه هستند كه در جبهه مقدم و سنگر‌های نخست قرار گرفتند تا این توطئه ناپاك استكباری مورد اجرا قرار نگیرد.