به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دفاع از ملت ستمدیده بحرین بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

رهبر فرزانه انقلاب دامت بركاته در اولین سخنرانی در طلیعه سال 1390 فرمودند: من به‏طور قاطع عرض می‌کنم، به توفیق پروردگار یك حركت جدیدى در این منطقه آغاز شده است. این حركت، حركت ملت‌هاست؛ حركت امت اسلامى است؛ حركت با شعار اسلام است؛ حركت به سمت اهداف اسلامى است؛ نشان‌دهنده‌ بیدارى عمومى ملت‌هاست و طبق وعده‌ الهى، این حركت قطعاً و یقیناً به پیروزى خواهد رسید. ملت ایران سرافراز است، مفتخر و خرسند است كه آغازكننده‌ این راه بوده و در این راه ایستادگى و استقامت كرده است.

بی‏گمان پژواك فریاد بت‌شكنانه و طاغوت‌ستیزانه موسای زمان، حضرت امام خمینی(ره) از پس سی و دو سال استقامت ملت ایران موجب خیزش اسلام‌خواهانه ملت‌های ستم‎دیده منطقه علیه دیكتاتورهای دست نشانده آمریكا و غرب شده است و پرچم الله اكبر آنان پایه‌های حكومت‌های استكباری را به لرزه درآورده است.

در این میان حاكمان دست نشانده منطقه و پشتیبانان غربی آنان نیز در حالی كه نظاره‏گر فروریختن كاخ آرزوهای باطل خود شده‌اند به خیال واهی حفظ سایه شوم خود، با كمك نیروهای مرتجع و عمال جنایتكار آل خلیفه به قتل عام شیعیان و مظلومان بحرین اقدام نموده‌اند و حکومت عربستان نیز كه داعیه‏دار دفاع از امت عرب بوده نقاب نفاق را از چهره كنار زده و با اشاره نظام سلطه به كشور مستقل بحرین لشکرکشی کرده و در سرکوب خونین معترضین بی‏گناه شریك شده است.

هم‏چنین آمریکا و سایر هم‏پیمانان مدعی دفاع از حقوق بشر و آزادی نیز با ژست حامی دموکراسی در برابر جنایات حاكمان بحرین، سیاست سکوت و فرصت‏سوزی را در پیش گرفتند و یورش نظامی حكومت عربستان را آشكارا تأیید نمودند و بی‏تفاوت نظاره‏گر سرکوب این ملت بی‏دفاع مانده‌اند.

فرصت‏سوزی مجامع بین‌المللی و تجاهل رسانه‌های تأثیرگذار در جوامع غربی نیز چنین القا می‌کند كه امت شیعی جهان اسلام حق ندارد ضد حكام فاسد و مجرم اعتراض كند.

ملت بی دفاع بحرین تنها مانده است

امروز غرب و مزدوران سیاسی و رسانه‌ای‎اش با تمام وجود و با همه ابزارها در این نبرد سخت و نرم حضور یافته و به دنبال عقیم گذاشتن خیزش ملت‌ها یا منحرف كردن آن هستند و بدون حضور فعال و به موقع نخبگان فكری، رسانه‌ای، هنری، دینی و دانشگاهی در این نبرد عظیم، بیم آن می‌رود كه این فرصت بی‌نظیر برای دستیابی به استقلال و آزادی ملت‌های مسلمان از دست رفته یا در حداقل‌ها متوقف گردد.

در این راستا امروز اساتید دانش‏پژوهان و پژوهشگران حوزه‌های علمیه كشور به همراه سایر اقشار آگاه ملت سرافراز ایران اسلامی در پرتو هدایت و رهبری مراجع عالیقدر حوزه‌های علمیه به ویژه مقام معظم رهبری دامت بركاتهم و با تأكید بر شعار حمایت از مسلمانان با تجمع در مدارس علمیه کشور آمادگی خود را در دفاع همه جانبه از مردم ستمدیده بحرین اعلام می‌کنند.

مدیریت، معاونان، مدیران، دانش‎‏پژوهان، پژوهشگران، مبلغان و پرسنل بسیجی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز ضمن همراهی و لبیك به دعوت مراجع عالیقدر حوزه‏های علمیه، عموم نخبگان و فرهیختگان جهان اسلام را به درك درست و دقیق موقعیت بی‌نظیر كنونی و ایفای رسالت تاریخی خود در این نبرد همه‎جانبه فرامی‌خوانند و از مسوولان نظام انتظار دارند از ظرفیت نهادهای بین‌المللی و منطقه‏ای به ویژه سازمان كنفرانس اسلامی در پیشگیری از خونریزی و حق‏كشی مظلومان بی‌دفاع بحرین بهره‏گیری کنند.

بی‏گمان، مقاومت صبورانه و عزت‏مندانه ملت‌های مظلوم منطقه و خرد شدن استخوان‌های پوسیده دولت‌های مرتجع كه همچنان ملت‏های مظلوم را به سازش و پذیرش یوغ بندگی و بردگی فرا می‏خوانند نشانه‏ بارز تحقق وعده‏ الهی در پیروزی مستضعفان و برافراشته شدن پرچم حكومت جهانی عدل منتظر است.