دبیر حامیان جوان دولت اسلامی خراسان‌رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در مشهد با تاکید بر اینکه جهاد اقتصادی باید در راستای از بین بردن فقر در جامعه باشد اظهار داشت: تلاش های همه جانبه برای توسعه و پیشرفت اقتصادی ایران اسلامی به معنای نادیده گرفتن ارزش ها و معیارهای اسلامی نیست بلکه باید جهاد اقتصادی مبتنی بر ارزش ها و معیارهای اسلامی باشد.

سیدزاده تصریح کرد: نامگذاری سال 90 از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام جهاد اقتصادی بسیار حکیمانه بود؛ رهنمودهای معظم له در نام گذاری امسال به نام جهاد اقتصادی نشان از اهتمام دین مبین اسلام به مباحث اقتصادی دارد.

این فعال سیاسی اصول گرا در ادامه با بیان اینکه در مباحث اقتصادی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران به ویژه در سالیان اخیر تلاش های زیادی در این زمینه شده است اما این نامگذاری نشان می دهد تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم که این فاصله باید با تلاش دولت و مردم شریف ایران برطرف گردد.

سیدزاده نامگذاری سال 90 به عنوان جهاد اقتصادی را در راستای شعارهای چند سال قبل دانست و یادآور شد: یکی از شاخصه های مهم و تاثیرگذار در جهاد اقتصادی پرهیز از تجمل گرایی و اسراف است.

کارشناس مسایل سیاسی افزود: تلاش در راه مباحث اقتصادی باید همراه با تلاش در مباحث و موضوعات فرهنگی باشد و در این امر مهم باید دستگاه های فرهنگی به خصوص دفتر تبلیغات اسلامی پیشگام باشد.