به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس و به نقل از روابط عمومی اداره كل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی مهم ترین اقدامات انجام شده در قالب طرح نوروزی را در بخش فعالیت های راهداری و ایمن سازی جاده ها تشریح کرد.

وی گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته تا 14 فروردین ماه سال جاری 304 گشت راهداری در طول محورهای استان فعال بوده كه در مجموع 6 هزار و 987 كیلومتر راه توسط این گشت ها، مورد نظارت قرار گرفته است.

صنیعی با بیان اینکه طی این مدت در 32 محور اصلی و فرعی استان شاهد بارش برف بوده ایم، تصریح كرد: میزان برفروبی در این محورها، یك میلیون و 43 هزار و 610 مترمكعب بوده است.

معاون راهداری اداره كل راه و ترابری خراسان رضوی افزود: حجم ریزش جمع آوری شده در 38 محور اصلی و فرعی دارای بارش باران طی مدت اجرای طرح ویژه نوروزی، 238 مترمكعب به ثبت رسیده است.

صنیعی تصریح کرد: خوشبختانه طی این مدت، هیچ گونه انسداد محور و خسارت ناشی از سیلاب و بارش برف بر روی پل ها، ابنیه و جاده ها ایجاد نشده است.

وی تعداد راهدارخانه های مورد استفاده مسافران نوروزی در طول راه های استان را 27 باب عنوان كرد و گفت: طی این مدت یك هزار و 455 نفر در این راهدارخانه ها اسكان داده شده اند و 277 مورد خودروهای مسافران توسط عوامل راهداری این اداره كل تعمیر شده است.

معاون راهداری اداره كل راه و ترابری خراسان رضوی در خصوص فعالیت های انجام شده برای سهولت تردد مسافران نوروزی در طول جاده های استان، تصریح كرد: 16 هزار و 973 مترمربع از جاده های استان در این راستا لكه گیری و یك هزار و 929 متر گاردریل نیز مرمت شده است.

صنیعی همچنین از تعمیر و نصب دو هزار و 165 تابلوهای اخطاری، انتظامی، مسیرنما و جهت نما خبر داد و گفت: 767 مترمربع از علایم موجود در جاده های استان نیز مورد مرمت قرار گرفته است.

وی همچنین از ایجاد 10 ایستگاه ثابت خدمات رسانی نوروزی و ایجاد 24 اكیپ سیار امدادرسانی و مكانیك خودرو در مدت زمان اجرای طرح نوروز 90 خبر داد.