به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، در مراسمی كه صبح امروز همزمان با روز پرستار با حضور استاندار خراسان رضوی، امام جمعه و رییس دانشگاه علوم پزشكی مشهد و تنی چند از مسوولان استانی در سالن همایش های صداوسیمای مشهد برگزار شد، از 50 نفر از پرستاران نمونه استان تقدیر شد.

حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه مشهد در این مراسم با اشاره به نامگذاری روز ولادت حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار اظهار داشت: این نامگذاری موجب تقدس حرفه شریف پرستاری شده است و پرستاران باید ویژگی های شخصیتی آن بانوی بزرگوار را سرلوحه كار خود قرار دهند.

وی با تاكید به جایگاه ویژه شخصیت باعظمت حضرت زینب كبری(س) در شئون مختلف زندگی به ویژه پرستاران تصریح كرد: پرستاری حرفه ای آمیخته با مهر و محبت است كه این مهر و عطوفت نیز از وجوه مقدس این بانوی بزرگوار سرچشمه می گیرد.

وی با اشاره به تجمیع خصایص متضاد رحمت، عطوفت و صلابت در شخصیت زینب كبری(س) تاكید كرد: این ویژگی تنها در اولیای خدا متجلی می شود كه این خصایص به طور همزمان در شخصیت ایشان مشهود است.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: صلابت آن بزرگوار پس از واقعه كربلا و ایستادگی در برابر استكبار و ظلم یزیدیان نمونه ای مثال زدنی برای زنان در جامعه اسلامی است و در عین حال پرستاری ایشان از امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) نمونه بارز محبت و مهر و عطوفت است.

علم الهدی با تاكید بر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در خراسان رضوی به ویژه در مشهد مقدس گفت: طی چند سال گذشته شاهد رشد قابل توجهی در ارائه خدمات رسانی به زائران امام هشتم(ع) بوده ایم كه شایسته است با توجه به افزایش زائران این خدمات بیش از پیش گسترش یابد.