به خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، احسان رخش خورشید كارشناس ارشد اقتصادی با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به توجیه اقتصادی، اصولا هر نوع سرمایه‌گذاری در مشهد كه با زایران و بحث گردشگری مذهبی ارتباط پیدا می‌كند، باید تقویت شود.

وی با اشاره به اینكه سرمایه‌گذاری در بخش خدمات بالاترین توجیه اقتصادی را در مشهد دارد، افزود: پس از خدمات، مشهد ظرفیت خوبی برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌های صنعت و كشاورزی مبتنی بر اصول كشت و به روز را نیز دارد.

رخش خورشید همچنین با تاكید بر ضرورت تقویت زیر ساخت‌های گردشگری در مشهد تصریح‌ كرد: هم اکنون زائرانی كه به مشهد سفر می‌كنند، عمدتا در زمینه‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری دغدغه دارند و قطعا سرمایه‌گذاری در این خصوص هم توجیه اقتصادی دارد و هم باعث رفاه زائر و مجاور بارگاه حریم رضوی می‌شود.

به گفته این اقتصاددان مشاركت و سرمایه‌گذاری در زمینه‌ مراكز اقامتی ارزان قیمت برای زائران نیز می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مطلوب باشد.

وی بر ضرورت ساماندهی ترافیك شهر مشهد نیز تاكید كرد و گفت: مشاركت در ساماندهی ترافیك شهر مشهد به ویژه در اطراف حرم مطهر رضوی نیز نیازمند مشاركت و سرمایه‌گذاری است.

دومین نمایشگاه تخصصی فرصت‌های سرمایه گذاری و مشارکت مشهد اواخر ماه جاری با حضور سرمایه گذاران و مسوولان در مشهد برگزار می شود.