به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، محمدحسین طباطبایی كارشناس ارشد علوم اقتصادی در آستانه برگزاری نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این نمایشگاه مهم‌ترین و تنها راه برای شروع مذاكرات سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مشهد است.

وی افزود: در صورتی این نمایشگاه در توسعه مشهد موثر خواهد بود كه ادامه گفت‌وگوها و شرایط برای مشاركت‌های مردمی همچنان فراهم باشد.

طباطبایی با تاكید بر اینكه شهرداری باید در زمینه پیشنهادات سرمایه‌گذاری شفاف سازی لازم را ارایه كند، خاطر نشان‌كرد: در این نمایشگاه همچنین باید امكان مشاوره نیز وجود داشته باشد تا سرمایه‌گذاران مطلوب‌تر سرمایه‌گذاری كنند.

وی همچنین با تاكید بر توان سنجی سرمایه‌گذاران در این نمایشگاه تصریح‌كرد: سرمایه‌گذار و سرمایه پذیر باید شرایط مشاركت را توان سنجی كنند تا نتیجه این نمایشگاه به توسعه شهر منجر شود.

طباطبایی در ادامه گردشگری را ركن اصلی و محور توسعه مشهد دانست و افزود: با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی در مشهد قطعا سرمایه‌گذاری در مناطق ییلاقی پایتخت معنوی ایران توجیه اقتصادی قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

طباطبایی همچنین با تاكید بر مزیت سنجی در مشهد گفت: قطعا هر نوع سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف در مشهد به لحاظ اقتصادی مثمر ثمر خواهد بود.

دومین نمایشگاه تخصصی فرصت های سرمایه گذاری و مشارکت مشهد اواخر ماه جاری با حضور سرمایه گذاران و مسئولان در مشهد برگزار می شود.