به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، محمدابراهیم محمدی در نشست خبری "نخستین جشنواره ملی تجلی تجربیات قرآنی" كه در محل سالن اجتماعات اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: 500 طرح و ایده تجربی به همراه مستندات تصویری و كارآیی طرح به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد كه از بین این تعداد 50 طرح برتر از سوی هیأت داوران برگزیده شده است.

معاون تربیت بدنی و پرورشی اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نخستین جشنواره ملی تجلی تجربیات قرآنی با حضور اندیشمندان، اساتید حوزه و دانشگاه، مدیران مؤسسات قرآنی و فعالان عرصه آموزش قرآن از سطح كشور در مشهد برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی ایده ها و طرح‌های خلاقانه در عرصه آموزش قرآن كریم در زمینه قرائت، مفاهیم و حفظ عنوان كرد و افزود: ایده برگزاری جشنواره از سوی خراسان رضوی مطرح و با موافقیت وزارتخانه، دبیرخانه این جشنواره در محل اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی دایر شد و این جشنواره هر سال به صورت ملی به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود.

محمدی ادامه داد: تلاش شده تا در این جشنواره تجربیات علمی در حوزه قرآن آموزی در سطوح ابتدایی و پیشرفته ارایه و از میان طرح‌ها و ایده های اعلام شده بهترین‌ها برای معرفی انتخاب شوند.

وی با بیان اینكه 30 درصد طرح‌های برگزیده متعلق به خراسان رضوی است افزود: شركت در این جشنواره برای عموم علاقه مندان، فعالان عرصه آموزش قرآنی از جمله فرهنگیان آزاد است.

معاون تربیت بدنی و پرورشی اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: طرح‌های برتر و برگزیده جشنواره در قالب دو جلد كتاب به همراه شناسنامه طرح شامل اطلاعات تكمیلی و كاربردی به انضمام لوح فشرده تصویری اجرای طرح به چاپ رسیده است.

وی گفت: با توجه به برگزاری سالانه این جشنواره، طرح‌ها و ایده های نوین آموزش قرآن شناسایی و برای ارتقای شیوه های آموزشی در مدارس قرآن، مؤسسات قرآنی اجرا می شود.

معاون تربیت بدنی و پرورشی اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: طرح‌های منتخب به هیچ وجه طرح‌های نظری نیستند بلكه طرح‌هایی هستند كه با گزارش‌ها و مستندات تصویری و تاثیرات اجرای طرح همراه هستند لذا تاثیر مثبت آنها كاملا مشخص است.

مجمدی خاطرنشان كرد: نخستین جشنواره ملی تجلی تجربیات قرآنی با حضور شخصیت‌های كشوری و فعالان برجسته عرصه قرآن طی روزهای 17 و 18 خرداد ماه جاری در محل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی برگزار می شود.