به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، لاله افتخاری، رییس فراكسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی شامگاه دیروز در همایش «تجلی تجربیات قرآنی» در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی اظهار داشت: قرآن فرا فراكسیونی است و مختص به یك كمیسیون نیست؛ بلكه تمام كمیسیون‌ها در آن دخیل هستند و باید برای توسعه فعالیت‌های قرآنی تلاش كنند.

رییس فراكسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه بودجه توسعه فرهنگ قرآنی 80 درصد افزایش یافته است، گفت: پیش از این، اعتبار فعالیت‌های قرآنی 700 میلیون بود؛ اما اكنون به بیش از یكهزار میلیارد تومان رسیده است.

وی گفت: فعالیت های قرآنی باید در سه كانال آموزش عمومی، آموزش تخصصی و پژوهشی و تبلیغ و ترویج انجام شود.

افتخاری راه‌اندازی شورای توسعه فرهنگ قرآنی را در رشد فعالیت‌های قرآنی موثر دانست و گفت: چهار وزیر عضو این شورا هستند و روسای سازمان‌های قرآنی، نماینده رییس حوزه علمیه قم، رییس دفتر تبلیغات قم و نماینده مقام معظم رهبری در این شورا عضو هستند.

رییس فراكسیون قرآن و عترت مجلس با تاكید بر اینكه شورای توسعه فرهنگ قرآنی كاملا فعال شده است، خاطرنشان كرد: مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی همانند شورایعالی انقلاب لازم الاجراست و این شورا سه شاخه را در بر می‌گیرد كه آموزش و پرورش نخستین شاخه است

وی ادامه داد: در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تلاش كردیم همه ظرفیت‌ها را برای تقویت شورا به كار گیریم و در همین راستا بودجه فعالیت‌های قرآنی را تا 80 برابر افزایش دادیم.

رییس فراكسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به بخش‌های مختلف شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: ریاست آموزش عمومی وزارت آموزش و پرورش باید ثقل كار را داشته باشد. چرا كه تربیت و نظم‌پذیری در آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و آثار آن در دانشگاه‌ها و جامعه دیده می‌شود.

افتخاری با بیان اینكه انتقال تجربیات و سپس نظارت از سر دلسوزی مهم‌ترین كاری است كه آموزش و پرورش باید دنبال كند، تاكید كرد: آموزش و پرورش را مسوول برطرف كردن بی‌سوادی قرآنی می‌دانیم و از این حیث باید این نهاد با مدیریت درست و كارآمد برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد.

وی با اشاره به اینكه ثقل كار فعالیت‌های قرآنی به آموزش و پرورش اختصاص یافته است، عنوان كرد: این نهاد باید از طریق شناسایی ظرفیت‌ها و كمك بخش خصوصی و دولتی مدیریت كاملی در این راستا داشته باشد.