به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، جواد هاشمی اظهار داشت: در روزهای اعتكاف 4 هزار بسته فرهنگی بین خواهران و برادران معتكف توزیع ‌می‌شود، كه هر بسته شامل چهار جلد كتابچه رهنما است.

سرپرست اداره پاسخگویی به سئوالات دینی و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی افزود: كتابچه‌های رهنما با توجه به ویژگی‌های این ایام در مباحث «چرا حجاب، چرا چادر مشكی»، «گفت و شنودی در باب تقلید»، «ارتباط نیكو زیر یك سقف»و «پناه اهل زمین برای خواهران» و «چرا بعضی اوقات دچار اشتباه و گناه می‌شویم»، «راه‌های درمان رذایل اخلاقی»، «اگر ولایت فقیه نمی‌بود» و «حقیقت زیارت» برای برادران انتخاب شده است.

هاشمی اظهار داشت: شماره پیامك مسابقه «آستان بندگی» 3000008 است و به 32 نفر از خواهران و برادران معتكف جوایز نفیسی به قید قرعه اهدا می‌شود.
سرپرست اداره پاسخگویی به سئوالات دینی و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی با بیان اینكه ایام اعتكاف از 26 خردادماه جاری شروع می‌شود، خاطرنشان ‌كرد: 4 هزار نفر در این ایام معتكف می‌شوند كه 18 حلقه معرفت از 9 تا 11 صبح و از چهار تا شش عصر در درب سنگی مسجد گوهرشاد برای خواهران و صحن مسجد گوهرشاد ویژه برادران برگزار می‌شود.

هاشمی عنوان كرد: در هر حلقه 100 نفر شركت كرده و در كنار هر یك از حلقه‌های معرفت یك قفسه كتاب و در مجموع 30 قفسه كتاب‌های اعتقادی در نظر گرفته شده كه برادران و خواهران معتكف می‌توانند از آن‌ها استفاده كنند.