به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، عباس نیاوند با بیان این مطلب افزود: اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها با همكاری مردم به صورت كامل در حال اجراست و افتخار اجرای این قانون متعلق به همه مردم ایران است.

وی اضافه کرد: در این قانون تمام اقشار جامعه در نظر گرفته شده اند و هیچ كس از اجرای این قانون بی نصیب نخواهد بود چرا كه هدف اصلی این قانون اجرای عدالت و توزیع متوازن امكانات در اقصی نقاط جامعه است.

جانشین ستاد هدفمندسازی یارانه های خراسان رضوی گفت: كسانی كه فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پركرده و به هر دلیلی اعم از ناشناس بودن شماره حساب و یا مشكلات ناشی از عدم درج صحیح اطلاعات، یارانه دریافت نكرده اند همزمان با واریز مرحله دوم، یارانه قبلی نیز به حساب آنان واریز خواهد شد.

نیاوند تصریح كرد: آن دسته از مراجعان كه از هم اكنون اقدام به ثبت اطلاعات كنند، یارانه مرحله اول را دریافت نخواهند كرد و همزمان با واریز مرحله دوم، یارانه خود را دریافت خواهند نمود.

وی خاطرنشان كرد: با تدابیر اندیشیده شده كسانی كه به هر دلیلی درخصوص دریافت یارانه دچار مشكل شده اند باید به فرمانداری ها و بخشداری های محل سكونت خود مراجعه و طی فرم های شش گانه در نظر گرفته شده اقدام به رفع نقص كنند.

جانشین ستاد هدفمندسازی یارانه های خراسان رضوی گفت: سامانه ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار به دلیل پالایش و راستی آزمایی اطلاعات وارد شده موقتا مسدود شده است كه در آینده نزدیك باز شده و افراد جامانده احتمالی می توانند اقدام به ثبت نام كنند.

نیاوند افزود: در استان خراسان رضوی 93 درصد از خانوارهای استان فرم اطلاعات را تكمیل كرده و یارانه دریافت کرده اند.

وی با اشاره به مزایای اجرای این قانون اظهار داشت: صرفه جویی های صورت گرفته در موارد مختلف انرژی، در خدمت تولید و افزایش بهره وری قرار خواهد گرفت و این امر باعث افزایش تولید و ثروت ملی خواهد شد.

جانشین ستاد هدفمندسازی یارانه های خراسان رضوی گفت: اجرای بسته های مختلف حمایتی در بخش حمل و نقل، كشاورزی، صنعت و سوخت در راستای حمایت از مردم به نحو كامل درحال اجرا است.