به گزارش خبرنگزاری برنا از خراسن‌جنوبی، مشاور استاندار در امور قرآنی دربارهجایگاه جهاد دانشگاهی در عرصه فرهنگی استان گفت: وقتی برای اصطلاحی واژه «جهاد» به كار می‌رود حاكی از اهمیت آن موضوع و نشانه این است كه در این زمینه یك جبهه وجود دارد.

جمشید سورگی با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان جهاد اقتصادی افزود: چون دشمنان اسلام قادر به جنگ نظامی با ایران و اسلام نیستند شروع به جنگ نرم علیه ایمان و باورهای كشورهای اسلامی می‌كنند تا در این صورت بتوانند ضمن تحت‌الشعاع قرار دادن اعتقادات مردم، موجب نارضایتی آن‌ها شوند.

مشاور استاندار خراسان‌ جنوبی در امور قرآنی با اشاره به اینكه توسعه علم و فناوری باید بیش‌تر مورد توجه جهاد دانشگاهی قرار گیرد گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر مسایل علمی و فناوری باید به تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی جوانان بپردازد.

سورگی با اشاره به جایگاه جهاد دانشگاهی در عرصه فرهنگی نسبت به سال 59 اظهار داشت: ایران توانسته است در تمام عرصه‌های فرهنگی، نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به نسبت اوایل انقلاب پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

وی تصریح كرد: جهاد دانشگاهی نیز پیشرفت زیادی داشته و توانسته با فعالیت‌های فرهنگی و علمی اقدامات اثربخشی را انجام دهد كه از جمله آن به تولید سلول‌های بنیادی در عرصه پزشكی اشاره كرد.

مشاور استاندار خراسان‌ جنوبی در امور قرآنی به ارایه راهكار برای پیشرفت جایگاه جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت: جهاد دانشگاهی باید به كارهای پژوهشی مبادرت ورزد و بتواند با نظرسنجی‌هایی از جوانان، شناخت بیشتری درباره استعدادها، علایق و توانمندی‌های نسل جوان به دست آورند و زمینه مشاركت بیش‌تر دانشجویان در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها را فراهم كند.

سورگی با اشاره به اینكه جهاد دانشگاهی برای پیشبرد اهداف فرهنگی خود نیاز به كمك و همكاری سایر دستگاه‌ها دارد افزود: جهاد دانشگاهی با توجه به رسالت فرهنگی خود نیازمند همكاری دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج و مجموع ورزش و جوانان كشور است.

رییس سازمان ملی جوانان خراسان‌ جنوبی درباره این موضوع كه چرا برخی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی به سایر نهادها محول شده است گفت: تمام دستگاه‌ها برای بهتر انجام شدن كارها و موفقیت و آبادانی كشور لازم است با همكاری و انجام امور، برخی فعالیت‌ها را به یكدیگر محول كنند تا از این طریق زمینه آبادانی ایران را فراهم شود.

وی تصریح كرد: جهاد دانشگاهی برای بهتر شدن نیازمند همكاری و برقراری ارتباط با دیگر نهادها است تا بتواند ضمن برقراری ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم به ویژه جوانان به تبلیغ برنامه‌ها و فعالیت‌های خود بپردازد.