به گزارش خبرنگار برنا در خوزستان، فرامرز کیانی زاده در نخستین همایش آموزشی "انتخاب تا ازدواج" اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که دین مبین اسلام برای ازدواج و تشکیل خانواده، پایداری و تحکیم این بنیان مقدس و همچنین زندگی سالم قائل است، برگزاری همایش ها در جهت آگاه سازی قشر جوان در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان و معاونت فرهنگی و امور جوانان آن قرار دارد.
 
وی ادامه داد: 15 همایش عنوان شده در این طرح، ویژه دانش آموزان (ترجیحا مقطع دبیرستان)، دانشجویان، سربازان و سایر افراد جامعه گروه هدف برگزار خواهد شد که بی شک این برنامه ها به انتخاب صحیح و آگاهانه و نهایتاً به داشتن ازدواجی موفق و پایدار کمک می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خاطرنشان کرد: در این طرح آموزش و پرورش و دانشگاه ها نمی توانند همکاری بسیار خوبی داشته باشند، چون لزوم ایجاد فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ شرکت در دوره های آموزشی مهارت های پیش از ازدواج و مهارت های زندگی وجود دارد و این امر همکاری دستگاه های مختلف را می طلبد.

کیانی زاده اظهار کرد: متاسفانه روند طلاق اخیرا رشد داشته و برای جلوگیری از رشد این پدیده باید هر کس و هر دستگاهی در حوزه توانمندی خود، اقدامات مؤثری را هماهنگ با دستگاه های دیگر انجام دهد.

وی گفت: اداره کل ورزش و جوانان نیز در این جهت اقدام به برگزاری همایش های آموزش مهارت های زندگی و تحکیم بنیان خانواده کرده تا بتواند نقش خود را در این زمینه ایفاء کند.