به گزارش خبرگزاری برنا در شاهرود، سید محمد رضا هاشمی در گردهمایی فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج محلات و مساجد شهرستان شاهرود، بسیجیان را با ارزش‌ترین افراد جامعه دانست و اظهار کرد: سرمایه های اصلی نظام و ضلع سوم امنیت و ولایت در جمهورس اسلامی ایران مردم هستند که سرآمد آنها بسیجیان هستند.

وی افزود: امروز ترس دشمن از تفکر ایثار و شهادت و روحیه بسیجی است که در نظام اسلامی حاکم شده است.

معاون استاندار سمنان با اشاره به وضعیت بحرانی کشورهای عراق و سوریه گفت: علت پیروزی دولت سوریه در مقابل تروریست‌ها الگوگیری از تفکر بسیجی است.

هاشمی با بیان اینکه با وجود نعمت ولایت و مقام معظم رهبری در نظام اسلامی ایران خیلی از خطرها و تهدیدها خنثی شد، اظهار کرد: امروز به برکت رهنمودهای مقام معظم رهبری و بصیرت مردم کشورمان به عنوان امن ترین کشور منطقه قرار گرفته است.

فرماندار شاهرود تصریح کرد: افتخار دولت تدبیر و امید این است که خود را گوش به فرمان مقام معظم رهبری می داند.

هاشمی با تاکید بر هوشیاری بسیجیان در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان تصریح کرد: امروز بارسنگین مقابله با تهاجم فرهنگی بر دوش بسیجیان است و بهترین راه مقابله با این تهاجم فعال کردن و پررنگ کردن مساجد و پایگاه های بسیج است. 

وی با تاکید بر اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تصریح کرد: همه باید برای اجرای این فریضه تلاش کنیم.هاشمی با اشاره به بحران کمبود آب در شهرستان شاهرود خواستار جدی گرفتن صرفه جویی در مصرف آب شد.

سرهنگ عباس مطهری، فرمانده سپاه ناحیه شاهرود نیز در این گردهمایی با تاکید بر نقش مهم بسیج محلات و مساجد در بین سایر گروه های بسیج، گفت: نظام اسلامی بدون بسیج به هیچ کجا نمی رسد و بسیج هم بدون بسیج محلات موفق نخواهد شد.